Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özellikle eski zamanlarda resim ve sanata günah denilerek yapılan engellemeleri nasıl karşılıyorsunuz?

Cehalet ya da kasıt. Dış etkenlerin ülkeyi, milleti geliştirmesini engellemek için uyguladığı bir taktik. Bir ülkeyi geliştirebilecek ve ilerletebilecek en büyük etken sanattır. Bir toplum sanata verdiği önem kadar gelişebilir. Bu, ekonomi ile de desteklenebilir ise, o milleti kimse tutamaz. Bir çok kültürel gelişim günah diyerek engellenmiştir oysa ki dinin muhafaza edilebilmesi de ülkenin gücüne ve gelişmişliğine bağlıdır. Bu da sanat ve kültür ile mümkün olabilir.
  • Paylaş
Bir zamanlar resime duyulan angarya hep din odaklıydı birisi çıplak resim yaparsa kötüdür birisi bizim kiliseyi kötülerse bizim düşüncelerimizi kötü yorumlarsa biz ne yaparız gibi şeyler di resim i sanatı boşverelim sanatçıya gelelim hiç bir zaman aklı ve düşüncesini doğru kullana insan sevilmemiştir o yüzden bu hayatta Fransız devriminden sonra birşeyler yerine oturmaya başladı(buna rönasans, reform dahil)
  • Paylaş
O zamanlarda herkesin bir dini vardı. daha doğrusu kiliseye bir güven vardı, kilisenin sözü geçebiliyordu. sanatsal faaliyetler insanı bireysel düşüncelerden yola çıkmaya ittiğinden dolayı günah denilmesi gayet normaldir. hatta aynı zamanlarda bilim adamlarına da satanist deniyordu. çünkü bilim de günahtı...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

728 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları