Bilmek istediğin her şeye ulaş

P90X deneyiminiz nasıldı?

Bu aralar sık sık ön plana çıkan ve birkaç ünlü siyasetçinin bile uyguladığı extreme fitness çalışması olan P90X hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?Düzenle
P90X programı tam bir eziyettir, size gönderilen kitapçıkta yiyeceğiniz yemekten atacağınız adıma o gün yapacağınız egzersizlere kadar her şey yazar. Çok sıkı bir disiplini vardır. İnanın denerseniz bitiremeyeceksiniz o kamp sürecini :) cidden sıkı bir program. Adım adım kilo verdirip 90 günde fit bir insan vaad ediyor size . O kadar disiplinle zaten aksi olması mümkün değil. Program oldukça güzel hazırlanmış. Etrafımda bazı akrabalarım dahil deneyen insanlar oldu. Hatta kapı kenarlarına takılan bir de alet satılıyor ondan almanız gerekiyor. Barfiks görevi görüyor. Tasarım harikası bir şey. Hiç bir alet kullanmadan sizin ağırlığınızı kullanarak sıkışıyor kapının üst pervazına. Eğer programı 90 gün bitirebilirseniz demir adam ve kadınlara dönüşürsünüz. Yeğenim 30. Günde pes etti ona rağmen iyi bir gelişme sağlamıştı o süre için. Başlamadan önce bir kalp doktorunu gidiniz ama. O eforu kalbiniz karşılar mı öğrenin.
  • Paylaş
P90x3 yapmış birisi olarak ve P90x yapan birini görmüş ve ondan tavsiye almış birisi olarak çok fazla ümitlenmemelisin.

İnsanın kondisyonunu daha fazla arttıracak bir şey olduğuna inanmıyorum yani evet işe yarıyor ancak vaat ettiği kadar değil.

Bir kere kas yapılmıyor, zayıflamaya gelince zayıflıyorsun çünkü o hareketler aşırı zor, birinin o hareketleri yapabilmesi için zaten zayıf ve fit olması gerekiyor yani kurbağa gibi durup dizlerinizi dirseklerinize koyup sizden ayağınızı havaya kaldırmanızı istediği hareketi şişman birisi bunu okurken bile zorlanır.

Zaten onu 90 gün yapabilecek iradeye sahipbirisi ya çok ciddi bir sıkıntı yaşayıp fit olmaya karar vermiştir yada zaten zayıftır. Kolay değil öyle 1 saat onu yapmak az gibi geliyor ama hazırlanmak, duş felan derken spor için harcadığınız zaman 2 saati buluyor.

Zayıflarsın, ama sadece videodakileri yaparak değil yazılan diyeti de uygulayacaksın, kasa gelince değim gibi çok az fark eder.
  • Paylaş
Bu soruyla ne olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Araştırırken şöyle bir şey buldum buyrun; p90xturkiye.blogspot.com.tr
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

239 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları