Bilmek istediğin her şeye ulaş

Palet alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Paletten kastınız dalış paleti ise eğer bunlar ikiye ayrılıyor: 
  • kapalı olanlar (arkası ayakkabı gibi):
Normal yüzücüler kapalı paletleri tercih ederler. Giyimi kolaydır. Çıplak ayakla giyilebilir ve soğuk sularda özel çorapları olur. Scubaya göre daha yumuşak olur.

Bir paletin arka plastik tarafı yırtılırsa eğer iki paleti de atmak zorunda kalıyorsunuz. Ama scubalarda tokalı olduğu için değişebiliyor.
Paletli Yüzme

  •    bir de arkası açık olanlar var (scuba paletler):
Tüplü dalışlarda tercih edilir. Çünkü scuba paletlerle daha az enerji harcayarak daha çok yol alabilirsiniz. Çıplak ayakla giyilmez. Özel patiklerini giymeniz gerekir. Patik seçerken çok sıkı olmamasına dikkat edin çünkü su altında kramp gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.
         Paletli Yüzme  • Paylaş
Bu soru oldukça havada aslına bakarsanız. Kullanım amacına göre farklı palet türlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yüzmek, serberst dalış yapmak, zıpkınla avlanmak, sportif (tüplü) dalış ya da teknik dalış yapmak olarak bile ayırmak mümkün değildir.

Bütün bunların yanı sıra sizin sualtında (yada üzerinde) yapıcağınız iş ve ortam koşulları oldukça önemlidir. Dünyayı dolaşan bir dalgıç mısın yoksa akıntılı suda çalışacak bir sanayi dalgıcı mı? Bacak kasların güçlü mü yoksa zayıf mı?

En iyisi bütçenizi ve kullanım amacınızı belirledikten sonra size ürün pazarlamak istemeyen birine başvurmak :)
  • Paylaş
Öncelikle iş makinesinde mi yoksa tankta mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Ayrıca asfalt yollarda da kullanabileceğiniz ve asfalta zarar vermeyen lastik kaplamalı paletler de var. Aslında hangi iş makinesi için palet alacaksanız o makinenin üreticisine sormalısınız hangi palete ihtiyacınız olduğunu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2381 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt