Bilmek istediğin her şeye ulaş

Para harcanıp büyütülmemiş, şirket haline gelmemiş henüz sadece sermayeye ihtiyaç duyulan iyi bir fikrin, yatırıma dönüşmesi için girişimcinin başvurabileceği yerler nerelerdir?

sirketortagim.com, galatabusinessangels.com, melekyatirimcidernegi.org, inventram, cozumkumbarasi.com ve etohum gördüğüm kadarıyla şirketleşmiş yada para harcanıp proje aşamasını geçmiş fikirlerle ilgileniyor. Fikri beğenirlerse, geliştirme aşamasından, gerçekleştirme aşamasına kadar girişimciyle beraber yürütebilecek bir kuruluş var mıdır?Düzenle
Benim bildiğim kadarıyla, KOSGEB başta olmak üzere melek yatırımcılar ve AB Fonları şu anda girişimcilere destek verenler. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası da girişimcilere destek oluyor. Fakat şunu belirtmek isterim ki ben elimde patentine sahip olduğum bir proje üzerinde 3 senedir çalışıyorum destek almak çok ama çok zor. Vaktim olmadığı için hız kazanamıyorum. İşini gücünü bırakıp destek ararsan fikrin özgünse başarırsın. Benim vaktim yok malesef.
  • Paylaş
3

Raskolnikov, İşte bütün sorun burada. Soruyu iyi anlamışsınız. Belkide iyi bir fikri olan girişimci karnını doyurmak için ağır bir işte çalışıyordur. İşi bir anlığına aksatmaması gerekiyordur. Bu adamın hem karnını doyurması, faturalarını,borçlarını ödemesi ve aile bakması gerekirken, işini gücünü bırakıp destek alması için projesini büyütmesi gerçekten zor.

Raskolnikov, ayrıca kosgep'i girişimci destekçisi olarak nitelendiremeyeceğim. Bir miktar paranın olması gerekiyor.

Hakan Özerdem, KOSGEB konusunda bir ekleme yapayım.
Elinizdeki işi öyle şartlarda kabul ediyorlar ki, zaten o şartları oluşturduğunuzda KOSGEB'e ihtiyacınız kalmıyor.
Dahası size verdikleri desteği bağladıkları şartlar da zorlayıcı denebilir.

Malesef ülkemizde fikir aşamasındaki girişimlere yatırım yapılmıyor.. Bir yerden başlamanı öneririm bekleme hemen yola koyul gün gelir onlar seni bulur. .
  • Paylaş
Şurada bir liste var dener miydin?
kafatech.com/turkiye-melek-yatirimcilar...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

116 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt