Bilmek istediğin her şeye ulaş

Paralel evrenler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilimsel olarak ve tinsel olarak?

Bu konuya bir nebze ışık tutabilecek bir videoyu burada paylaşmak isterim:Videoyu tamamı ile izlerseniz tamamen teorik olan bazı konuların kavramsal yapıdan çıkarılmaya çalışılarak daha görsel olarak işlenmeye çalışıldığını görürsünüz. Bilim ilerledikçe ve çok daha farklı bilgilere sahip oldukça belki bu konuda daha iyi açıklamalar belirecektir. Şimdilik ancak teoriyi anlayacak insan sayısı bile parmakla sayılır. Bize ulaşan bilgi ise bu muazzam teorik bilginin bir kaç cümleye dökülmüş hali sadece. Anlamak için ihtiyaç duyulan bilgiye bizlerin hemen kavuşabileceğini sanmıyorum. Belki de herşeyi açıklayacak olan bilgi çok çok çok çok küçük parçacıkların içerisinde saklıdır ama biz henüz bunları ölçümleyecek kadar ilerleyemedik. Belki de çok çok çok çok çok büyük bir yapıda gizlidir ama hala bunu da gözlemleyecek kadar ilerleyemedik. Sonuç olarak, elimizdeki kısıtlı teknoloji ve bilgi ile sadece tartışabiliriz ama somut kanıtlar zamanla ortaya konacaktır.

Herşeye rağmen, "ben"'den sonsuz tanesinin başka evrenlerde farklı hayatlar yaşadığını düşünmek çok zevkli ve eğlenceli bence :).

NOT: Bu videoyu çok çok önce izlemiştim ama şimdi daha güncel ve kaliteli versiyonunu da buldum. Video üzerinden otomatik altyazıyı açabilirsiniz:

  • Paylaş
2

Gülçin Gürsoy, çok çok çok teşekkür ederim düşündüğüm şeylerdi bunlar aslında aşağı yukarı ama haklısınız hala o kadar ilerleyemedik bunları ve Nikola Tesla yı düşününce paralel evrenler olmalı diyorum ve tinsel şeylerde var tabi :) tekrar çok çok çok teşekkür ederim çok güzel bir video:)

Sertaç Kunduz, Rica ederim :). Benim de çok etkilendiğim videolardan birisi idi. Ben de bir kez daha hatırlamış ve izlemiş oldum :)..

Stephen Hawking'in big bang öncesine ilişkin teorisinin bir uzantısıdır. Hawking'e göre bizim büyük patlamamızın oluştuğu bölgede (çok uygun bir kelime olmadı. karşılayacak tam bir kelime yok zaten) bizim evrenimizi oluşturan patlamaya benzer patlamalarla başka başka sonsuz sayıda evren oluşmuştur düşüncesine dayanmaktadır. Teori bu noktaya kadar mantık sınırları içindedir ancak işin içine her seçimimiz ayrı bir evrende, ayrı bir gerçekliğe dönüşüyor ifadesi fantazi sınırlarını aşmaktadır. Hatta saygısızlık olmayacaksa aslında biz matrix'in içindeyiz demek kadar saçmadır. Fizik severlerin duygularıyla oynamaktır. Kitap satmak için yapılan atraksiyonlardır. <alıntı - mantıklı>
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

895 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt