Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok farklı branşlara ait paralel kitap okuma alışkanlığı verimli midir?

patlıcan ve domates, mor ve kırmızı birlikte bir ahenk oluşturup bir nevi verim verir mi diye mantıgınıza uyarlı şekilde düşününce oluyodur. abuk sabuk hissiyatından uzak bir algı için yardımcı olmak istedimde...(bu bir vicdani tercümedir soruları abuk sabuk bulup tepkilenenlerle etkileşim bakımızdan :) ) asıl soruya da cevap vermek isterim güzel bir soru. aynı zaman dilimlerinde farklı konuları okumak etkin yöntemdir. sıkıntı, konsantrasyon bozukluğu gibi etkileri hissedenler için önerilebilir.
  • Paylaş
Kesinlikle çok verimlidir. Ben faydasını çok görüyorum en azından. Çünkü aynı tarz bilgiler bir yerden sonra beynin rutinleşmeye başlamasından itibaren kafaya çok girmez. Bir de moment-denge meselesidir bu. Hayatımızın hiç bir döneminde ağırlık merkezini bir yere kaydırmamalıyız. Hani gün boyu spor yapmak nasıl da zararlıysa,gün boyu pc başında olmak nasıl zararılıysa bu da boyledir. Ondan biraz diğerinden biraz ;)
  • Paylaş
Ben patlıcan ve mor muhabbetını bu soruya ıstınaden yazmamıştımki başlık açayım derken bu konunun altına girmişim :(
  • Paylaş
Ben kendi adıma verimli buluyorum. Çünkü her branşın bir şekilde faklı bir alan ile bağlantı noktası oluyor dolaylı yada dolaysız. Paralel okumalarla geçişlere, bağlantılara yada ayrılmalara dair daha fazla düşünce elde edebiliyorsun. Okulda süper bir hocamız vardı paralel okumalar verirdi. Pararlel okumaları seçmenin de ayrı bir iş olduğunu göstermişti. Öyle kitapları seçerdi ki aynı anda deli gibi düşündürürdü okurken. 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

825 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları