Bilmek istediğin her şeye ulaş

Paravan blog nasıl oluşturulur?

Bir kaç blog açtık, bu bloglarda nasıl bir zincir oluşturarak paravan blog etkisi yaratabiliriz? Tüm bloglardan kendi sayfamıza link vermek haricinde hangi aşamaları takip etmemiz gerekirDüzenle
Paravan bloglardan gerçek anlamda fayda görmek istiyorsanız öncelikle bloglar için temel seo kasmanız şart yani şöyleki 1 saat önce açılmış bir bloga link vermek çok mantıklı değildir. Benim bu konudaki tavsiyem. İlk 1 hafta açılan blogların hitini arttırıp sonrasında link almaktır. 1 hafta boyunca blogları güncel tutunuz ve size kişisel tecrübeme dayanarak söylüyorum ki blog işinde kesinlikle ve kesinlikle wp kullanmayınız. Blogspot işinizi görebilir, yada DLE. Bir diğer husus da blogların güncelliği, güncel tutmak amaçlı 1 günde 10 tane yazı paylaşmayın tabiki :) gireceğiniz yazıların konusu sizin kendi seo taktiğinizle alakalı yani seo taktiğiniz hangi yöndeyse ona göre yazılar girmek daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.
  • Paylaş
2

Yazdımdurdum, Paravan bloglar için mi wp önermiyorsunuz yoksa normal bloglar için de mi

mephex, her ikisi içinde wp'yi önermiyorum. DLE işinizi fazlasıyla görecektir. normal kullanım aşamasında

Ücretsiz blog servislerinden paravan bloglar açmak, paravan blog oluşturmanın en kolay ve en etkili yöntemlerden birisidir. Bu bloglara özgün içerikler girdikten sonra, bloglardan belirli bir algoritma çerçevesinde hem birbirlerine hem de asıl sitenize link verin ve elbette ki blogları güncel tutmaya çalışın.

Önem verilmesi gereken temel mantık şudur: Açtığınız paravan blogların içeriği ve seosu ne kadar iyi olursa, sitenize verdikleri linkin değeri de o denli artar.
  • Paylaş
Merhaba,

Paravan blog oluşturarak fayda görmek istiyorsanız aşağıdaki stratejiyi uygulayabilirsiniz.

Öncelikle 4 adet paravan blog oluşturursunuz. Tabi bunlar farklı ip olmak şartıyla. Ücretli ya da ücretsiz olabilir. Ücretsiz olarak blogspot.com - wordpress.com - blog.com - tumblr.com sağlayıcılarını kullanabilirsiniz. Bu blogların her birinde özgün olarak 10 makale yayınlayın. İlk yayınlanan 5 makaleden link çıkışı yapmayın. Sonraki 2 makaleden otorite sitelere örneğin wikipedia gibi platformlara link çıkışı yapın. Daha sonra kalan son 3 makaleden sitenize link çıkışı yapın.

Bu süreci 30 güne yayarak uygulayın. Faydasını göreceksiniz. Paravan bloglarınızı geliştirmeye bakın ve her daim onlarla ilgilenin. Siteniz ile nasıl ilgileniyorsanız paravan bloglarınıza da o denli özen gösterin.

Faydasını muhakkak göreceksiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

245 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt