Bilmek istediğin her şeye ulaş

Partial View'de @section kullandığımda layout sayfası bu section'u render etmiyor. Bu kullanım yanlış mı?

Yeni geliştirmeye başladığım bir web sitesine Jquery kullanarak bir partial view içerisinde accordion menu entegre ediyorum.. ancak tagları arasına eklemek istediğim javascript kodlarını partial view içinden @section'la göndermeye çalıştığımda layout sayfası olumlu yanıt vermiyor. Aynı section'u partial view'i de kapsayan view sayfasına eklediğimde sorunsuz çalışıyor. Ama bu kez de bu menüyü kullanmayan ama aynı layout'u kullanan sayfalarda gereksiz javascript yüklenmesi oluyor. Düzenle
Partial viewlar layout içerisinde @section set edemezler.

Fakat bu durumu custom html helper methodu yazarak çözebilirsiniz.

Aşağıdaki linkte helper methodu ve kullanılışı var. Bu method probleminizi çözecektir diye düşünüyorum.

stackoverflow.com/questions/5433531/using-sections-in-editor-display-templates/5433722#5433722
  • Paylaş
2

Özge Tığlı Kılıç, Yanıtınız için çok teşekkür ederim.. Bana gerçekten çok yardımcı oldunuz. view içinde @section kullanarak da çalıştırabilmiştim ama bu sayede daha sade ve temiz bir yapıya kavuştu kodlarım..

Burhan Çetinkaya, Rica ederim, iyi çalışmalar

Tag'ı html5 yapısında genel bölümle öğesi olarak kullanılır daha çok. ve yapı aşağıdaki gibi olmalıdır:
Asp.net MVC

section tag'ını html4 yapısında kullandığımız; content diye adlandırdığımız class div yapısına benzetmeliyiz. Partialview lerin de doğru mantığı izleyerek render edememesi gayet doğal bence.

html5'de article tagını kullanarak istediğiniz şeyi yapmak daha mantıklı olacaktır. Yapı section dan sonra şu şekilde olmalıdır.

 Başlık
Lorem ipsum dolor sit amet
 Lorem ipsum dolor sit amet

daha detaylı bilgi için Türkçe kaynak isterseniz şu bloğu buldum : codersgrave.com/253-html5-yeni-ogeleri-d...
  • Paylaş
1

Özge Tığlı Kılıç, Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.. Aslında benim sorum HTML5 veya CSS ile alakalı değildi. ASP.NET MVC ve RAZOR kullanarak Partial View'den Layout'a (master page) veri göndermekle alakalı idi. Normal View'de bunu @section kullanarak yapabiliyoruz. @section accord {buraya yazdığımız kodlar (benimki javascript kodlarıydı)}, LAYOUT sayfasında head taglarının arasına @RenderSection("Accord", required: false) şeklinde gönderiliyordu. Sorun bunun normal bir view'de çalıştığı halde Partial View'de çalışmaması idi.. Partial View'de bunun Html helper kullanılarak çözüldüğünü sorumu yanıtlayan diğer arkadaş sayesinde öğrendim ve sorunum çözüldü. Yine de teşekkür ederim.