Bilmek istediğin her şeye ulaş

Paylaşım sitelerinde paylaştıklarınızın bir gün başınıza bela olabileceğini biliyor muydunuz?

Diktatörüm çok yaşa,diktatörüm çok yaşa!
bu söylemimle ben yırttım galiba:)
  • Paylaş
2

Sevda, Cenin' e katılıyorum. Cenin' e katılıyorum. Sanırım ben de yırttım şimdi:)

Emel Gerçek, :)hep böyle olalım ,ne düşündüğümüzü belli etmeyelim.

Way be istihbarata bak nasıl bulmuşlar sizce bu adamın face de başbakanı küçük düşürecek karikatürler paylaştığını asıl korkulması gereken bu değil mi sizce de.
  • Paylaş
2

Sevda, Her konuda olduğu gibi istihbarat konusunda da 'ileriyiz' bilmiyor musun hakkan?:p

Hakan, durmak yok yola devam turbo demokrasi, :))

Evet, arkadaşımın kardeşine facebookta paylaştıklarından ötürü sözleşmeli personel olarak çalıştığı belediye dava açtı. :S
  • Paylaş
6

Sevda, Beğenme ikonuna gidemedi elim:( İleri demokrasiyi kavramaya çalışmamız boşunaymış meğer. Buymuş demek iler demokrasi.

Sevgiseli, Ya koca belediye her işi başarıyla tamamlamış başka işi kalmamış da sıkıntıdan sözleşmeli personelinin bile facebook paylaşımlarını takip ediyor işte ne kadar ileriyiz!

Sevda, Değil mi:) Ne mutlu bize, ne kadar mükemmel ne kadar başarılı yerel yönetimlerimiz var:) İstihbarat konusunda da bu kadar gelişmiş olmamız çok etkileyici gerçekten. ;)

Sevgiseli, Tabi kendi personeline bile o kadar güveniyorlar ve kendilerinden o kadar eminler ki takip ettiriyorlar. :)

Sevda, Özgüvenin tavan yaptığı durum bu olsa gerek:)

Sevgiseli, Kesinlikle. :)

İnternet deryasında herhangi bir denetleme olmadığı için küfür, aşağılama, kötüleme serbest gibi görünüyor ama buna dur demenin zamanı geldi de geçiyor. Sen adamın arkasından küfrediyorsun ama adamın haberi yok..Bu haberi duymak beni çok mutlu etti. Geçenlerde top mermisiyle parçalanan bir PKK lı kadının cesedini paylaşmıştı birisi. Kadın arkasından demediklerini bırakmadılar. Cesede orospu bile dediler..PKK yı günahım kadar sevmem ama o kadın kadar o resmi orada paylaşmak ve cesedein arkasından küfretmenin neresi ifade özgürlüğü. Türkiyeye bu kadar hizmet etmiş bir başbakan'a ve ve hükümete ana avrat küfretmenin neresi güzel..Hem ayıp hem günah, hem alçakça..İfade özgürlüğü diye terbiyesizleşmenin bir anlamı yok.
  • Paylaş
3

Hakan, Tespitlerin bir kısmına katılıyorum, internet sayesinde kitlelere ulaşmak gerçekten kolay ve eleştiri kapsamına girmeyecek içerikleri haklı bulmak mümkün değil ancak karikatür paylaşan birine de ahlaksız muamelesi yapmak doğru olmaz, zaten kitlelere ulaşmış bir içeriği paylaşmak suç olmaya dönüşürse ciddi bir tehlike başlar ve bu sansürün yada baskının ve yahut takibin nerede duracağını kimse bilemez. PKK lı kadının cesedini görenlerin hepsinin aynı anda aynı küfürü ettiğinden hiç şüphem yok, ceset olmasaydı ve o bomba patlasaydi 4 - 5 çocuk ölseydi o terörist kadın gene orospu olarak yaşayacaktı internet sitelerinde veya kahvelerde. Cesede saygı duymak elinde çocukları öldürmeye azmetmiş birisi için lüksun bile ötesinde. O kadar değil. O habere denk gelsem o anda ve o psikoloji ile bende küfür edebilirdim belki. O bomba patlayınca pkk lı şerefsizlerin ağıt yaktığını sanmıyorum. Ancak hataları ve doğruları ile kimliğini gizleyerek başbakana sosyal medya da küfür edilmesini asla destekleyemem elbette bu büyük ayıp. Ama başbakanda eleştirilebilir olmalıdır, eleştirinin şekli mizah olur, makale olur resim olur bir önemi yok.

Kadir Ak, Ne zamanki internet ortamında yazanların, çizenlerin, izleri rahatlıkla bulunabilecek teknolojik olarak, işte o zaman TCK nın geçerli kanunları ile internette ifade özgürlüğünün sınırları çizilecek. Çok şahit oluyorum şu sıralar. Ünlüler birbirlerine aşağılayıcı twit atıyorlar sonra hesap benim değil diyorlar..Suç unsuru olan bir karikatürün veya ifadenin paylaşılmasına ceza verilmesine karşıyım ama. İlla bir ceza verilecekse kaynağına verilmeli..Cezanın şahsilği esas alınarak..Paylaşan adam suç olduğunu bilmek zorunda değil ama yazan, çizen ne yaptığının farkında olmalı..

Hakan, Aynen bu yoruma katılıyorum.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1071 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt