Bilmek istediğin her şeye ulaş

Photoshop açınca bilgisayarım donuyor, yavaşlıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Şaman Bayyurt (@chamacon) 'un tespiti doğru. Genelde sorun Photoshop'un RAM'i fazla kullanmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle RAM'i kullanma oranını düşürmek gerekli. Bunun için Photoshop'u açın ve menüden Edit> Preferences> Performance seçeneklerini izleyin.
Photoshop
Memory Usage
başlığı altından. Let Photoshop Use kısmını eğer 2 GB RAM'iniz varsa 256, 4 GB RAM'iniz varsa 520 yapın. Programı kapatıp yeniden başlatın. Farkı görürsünüz...
Photoshop
  • Paylaş
Photoshop gibi grafik programları bilgisayar kaynaklarının en üstte olmasını istiyor. Örneğin dosyayı USB 2.0'dan okumak başka program için sorun olmazken Photoshop için problem. Bir de resme yapılanların tarihini cache'de tutuyor. BU cache sınırlandırılabiliyormuş. Tüm yapılabilecekler için:

steves-digicams.com/knowledge-center/ho... .
  • Paylaş
Photoshop kullanacagın zaman başka bir programı açmamaya çalış. Zira photoshop çalıştığı zaman bilgisayarın %80'ini meşgul eder. Herhangi bir program daha açık olursa donma olasılığı çok yüksektir haliyle. Bu şekilde yaparsan ve RAM'ınız da fazla olursa rahat hareket edebilirsiniz.
  • Paylaş
Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler'i seçip bir ekran alıntısı yapsaydınız keşke. Photoshop RAM'i çok seven bir programdır. RAM'iniz az olabilir. Bilgisayarın özelliklerini, Photoshop'un versiyonunu ve açtığınız fotoğrafım boyutunu yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

589 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt