Bilmek istediğin her şeye ulaş

Photoshop ile fotoğraflar üzerinde çalışmak için bildiğiniz iyi kaynaklar var mı? Hangi kaynaklar? (Kitap, blog, makale...)

Fotoğrafçılık üzerine araştırmalar yapıyorum ve bu işin bir yönü de fotoğrafı çektikten sonra renkleri, tonları, ışıkları gibi ve daha fazla ayarlarıyla oynayıp farklı sonuçlar ortaya çıkartmak istiyorum. Bu yüzden çekilen bir fotoğrafın üzerinde hangi şekillerde nasıl oynayabiliriz bunları içeren kaynaklara ulaşmak istiyorum.Düzenle
Soruyu biraz daha açarsanız nokta atışı ile cevap sunacak bir çok kişi çıkacaktır.
  • Paylaş
Kitaptan ziyade daha fazla fotograf inceleyip yorumlar yapmak, daha fazlasını görebilmek daha etkili olur.Aynı zamanda photoshop programında da kendı denemelerinle keşfedebilirsin.Bununla ilgili videoları izleyip pratik yapabilirsin.Eger makinenin özelliklerini bilmiyorsan onları ögrenmekte fayda var.Bunların dısında dijital fotografcılıkla ilgili bilgi alabılecegin kitaplar var.
  • Paylaş
2

Barış Arslan, Fotoğraf inclemekten bahsettiniz ama bir fotoğrafa baktığımda ne anlamam neresini yorumlamam gerektiğini bilmiyorum. Temel olarak baslayabileceğim kaynaklar ariyorum.

Berna Özkan, İnternetten d&r tarzı yerlere girip dijital fotografcılıkla ilgili kitaplar bulabilirsin.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

851 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt