Bilmek istediğin her şeye ulaş

Photoshop ve video render yapıyorum. iMac mi daha faydalı olur yoksa Pc mi?

Oyun ikinci planda benim için.Düzenle

Eğer ki iMac'i karşılayabilecek bir bütçe varsa, tabiki tercih iMac'ten yana olmalı. Apple'ın programı olan Final Cut Pro, Adobe Premiere ve Sony Vegas'tan çok daha iyi diyebilirim. Photoshop içinse Pc kullanmak biraz daha avantajlı gibi duruyor. Görüntü kalitesininde iMac'te daha iyi olduğunu unutmamak gerekir.

Sonuç olarak iMac mi? Pc mi? Benim tercihim iMac'ten yana.

  • Paylaş
Asus subertooht p67 anakart 400 tlİ7 2600 3.4 ghz (hi) 3.8 : 600 tl
Aerocool predator sogutma sistemi
1000 watt power 600 tl
6950 veya 6970) 900-1000 tl arası ekran kartı 2 gb
samsung blueray disc combo : 200tl
kingston 150 gb sd hardisk
Ocz 4x8 32 gb ram bi makinayı 2700 civarı bi paraya kurabilirsin. Artistik amaçlı ofiste imaj yapmak için alıcam diyorsan İmac al görüntüsü iyi ekranda geniş ama iş yapıcam 1 gün süren renderı 5 dk da alıcam diyorsam. bu makinayı kurmanı tavsiye ederim. bununla kapısabilicek bir apple ürünü önümüzdeki 10 olucagını sanmıyorum.
  • Paylaş
IMac - renkleri orjinaline yakın görebilirsin.
PC'lerde ne yazık ki çok farklı oluyor.
  • Paylaş

iMac'e ayrılan bütçeyle çok daha profesyonel bir masaüstü sistemi kurulabilir bana kalırsa. Ancak yapılanlar sadece photoshop ve video rendering olacaksa iMac'i seçmek daha mantıklı olabilir. Cad ve 3D programlar kullanılmayacaksa görsel tasarım için iMac daha uygun. Ancak dediğim gibi eğer çizim ve render yapıyorsanız ben o fiyata çok daha iyi sistem donanımlarına sahip pc almayı tercih ederdim.

  • Paylaş
İkisinin performansını karşılaştırmalısınız, en azından kağıt üstündeki değerlerini. Renk olayına gelince kalibrasyonla çözersiniz. Şimdi böyle bir soru sorunca Mac kullananlar tabii ki Mac daha iyi PC kullananlar da PC daha iyi diyecekler. Bir arkadaşım, hatta ülkenin en iyi animatörü diyebileceğim adam ki bu sadece benim görüşüm değil Maxon da bu görüşte 10 kadar Windows render makinesine sahip ve o işleri Windows'la hallediyor. Bence tek kriter iki makinenin performansını karşılaştırmak. Ben olsam render için ayrı bir makine kullanmayı tercih ederim, makineyi performans/fiyat karşılaştırarak seçerim.
  • Paylaş
Oldukça kısa bir cevap olacak ama gerçek olan bu olacak.
Thunderbolt destekli bir bilgisayar (Tercihim MacPro olur) .
Thunderbolt destekli bir disk (Tercihim LaCie olur) .
Güçlü bir SSD desteği.
Bunları tamamladıktan sonra ver elini WB stüdyoları. :)
  • Paylaş
Eğer maddi durumun iyiyse daha stabil çalışabileceğin bir sistemdir mac.
  • Paylaş
İMac standart bir bilgisayardır. PC mi iMac mi dersen elbette iMac ancak internete girip ufak tefek app çalıştıracaksan. Bahcesettiğin gibi render yapayacaksan, video comp işleriyle ilgiliysen iMac ile verem olursun. Macbook Pro ya da Mac Pro'yu tercih etmelisin. Bütçem o kadar yüksek değil diyorsan. iMac'e vereceğin 3.000 lira ile performanslı bir PC al daha iyi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2197 Görüntülenme13 Takipçi8 Yanıt