Bilmek istediğin her şeye ulaş

PHP 5 ile PHP 7 arasında syntax farkları nelerdir?

Düzenle
PHP 5 kullanan bir eğitim setini takip ediyorum, Ubuntu kullandığım için PHP 7 kullanmak durumundayım, farklı şekillerde PHP 5 yüklenebilse bile PHP 7 kullanmanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Fakat Mysql bağlantısını yaparken bile sorun yaşadım. Bu sorunların nasıl üstesinden gelebilirim? PHP 5 ve PHP 7'nin syntax farkları hakkında bilgi verir misiniz?Düzenle
Ben (yaklaşık 7 yıldır) 5.3 yazdığım (uygulamalarımın sunucularının ve tecrübemin bölünmesini istemediğim) için yeni sürümlere geçemiyorum. O yüzden doğrudan php7 hakkında yardımcı olamayacağım fakat yeni öğrenen birine kesinlikle ve kesinlikle son sürümü öğrenmesi gerektiğini tereddüt etmeden söyleyebilirim. (Hatta yazılım sektörünün kuralı olmalı bu :)
Halihazırda bir setin varmış aslında o set ile php7 yazabileceğini düşünüyorum. Veritabanı bağlantıları gibi uç görevleri aştıktan sonrası için o setteki hemen hemen her kodun sağlıklı bir şekilde php7'de de çalışacağını düşünüyorum. Veritabanı bağlantısı için ise hangi sürüm olursa olsun farketmez şuan PDO connection öğrenmen gerektiğini düşünüyorum (tüm sürümlerinde aynı anladığım kadarıyla. Şuan bende pdo kullanıyorum)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

8 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt