Bilmek istediğin her şeye ulaş

İleri düzey web projelerinde yer almak istiyorum. Bir şirkette mi, organizasyonda mı çalışmalıyım? Eğer öyleyse nasıl ulaşırım?

HTML, CSS, JQUERY, AJAX, XML, LAMP teknolojilerini ağırlıklı olarak kullanıyorum. PHP ile Front-End + Back-End Web Sitesi Projeleri geliştirdim sürekli; ama artık Back-End daha hoşuma gidiyor ve sadece Firma tanıtımı amaçlı Web Sitesi Projesi dışındaki projelerde yer almak istiyorum.Düzenle
Eğer ileri düzey bir web projesinde çalışmak istiyorsan, neresi olur bilmiyorum ama kesinlikle bir Startup, yani bir girişim şirketi olmasına dikkat etmelisin. İyi bir startup'ta öğrenebileceklerinin ve edinebileceğin tecrübenin sınırı yoktur. Kurumsal yada kurumsallaşmayı gözeten firmalarda ise herşey sınırlandırılmakta olduğundan sana ayrılmış alanın dışına çıkman pek mümkün olmayacaktır. Bu tarz firmalarda zaman içinde yükselme şansın olmasına rağmen, yükseldikçe hantallaşan bir iş yaşamına razı olman kaçınılmaz olur.

Aslında bence, bir kaç tür şirket yapısı var. Küçük firmalar, orta ölçekli ama para kazanan firmalar ve kurumsallaşmış firmalar. Bunlarda kendi içlerinde bir kaç türe ayrılır; sürekli işini geliştirenler ve karını geliştirenler.


Bence, çok büyük cirolara sahip olmayan ve bunun yerine yaptığı iş yada ürettiği ürünler ile insanların yaşamını kolaylaştırmayı hedef edinmiş bir firma bulmalısın. Bu da kolay bir şey değil ama malesef bu böyle.

  • Paylaş
Bu dediklerinizde Antalya'da kolay değil :) bilişim alanında pek gelişkin değil burası, orta ve küçük ölçekli firmalar var ağırlıklı. Ama kar amacı en önde şirket olarak görüyorum ben bu firmaları, belki Teknokentler de bu tür firmalar olabilir ama oda 2 elin parmaklarını geçmiyor. Cevap için teşekkür ederim.
  • Paylaş
Kişisel web sayfan ve sosyal medyadaki profillerini bu yönde güncellemeni ve geliştirmeni öneririm. Freelance iş ilanlarının yayınlandığı sitelerde teklifler vermelisin. Türkiye'deki etohum vb girişim projelerine yatırım sağlayan yerlerin etkinliklerini takip etmeli, yeni kişilerle tanışmalı, kartvizit yaptırmalı ve paylaşmalısın. Çalıştığın konularda Türkiye'de yapılmış geçmiş etkinliklere ulaşmalı ve sunum yapmış kişilerle irtibat kurmalı kendini tanıtmalısın. Etkinlik sitelerine üye olmalı ve yapılacak etkinliklere katılmalı networking yapmalısın. Kişisel sayfanda uzman olduğun alan ile ilgili makale, video eğitim içerikleri sunmalısın. Tüm bu çabalar senin kendi medyanı oluşturmana ve kendini tanıtmana yardımcı olacaktır.
  • Paylaş
Bir yerden başla devamı gelecektir... Gelişimine yardımcı olacak insanlarla tanış bunlar yeterlidir. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

738 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt