Bilmek istediğin her şeye ulaş

PHP web sitenizde açıklar, hatalar var mı ve bunun güvenliğini sağlayan, denetleyen firmalar var mı? Web sitesi güvenlik firmaları hangileridir?

Gerek kötü niyetli kişiler saldırabilir gerekse kullandıkça ortaya çıkan açık ve hataları denetleyen , website güvenlik firmaları var mı ? Nereler ?Düzenle
Bu konuda sanırım size en iyi bilgiyi Ibrahim Baliç (@ibrahimbalic) ve Evren Yalçın (@evreny) verecektir diye düşünüyorum.

Normalde yurt dışında bu konu çok ciddiyetle incelenir ve dikkate alınır. Ayrıca bu konuda büyük internet siteleri "White Hat (Beyaz Şapka) " adı altında bir güvenlik açığı programı yürütüyorlar. Örneğin Facebook bunu yapıyor ve hatta İbrahim Baliç bu listededir: facebook.com/whitehat/thanks

Ancak Türkiye'de henüz bu konu çok gelişmiş değil. Biz bile bu konunun farkında olmamıza rağmen (teşekkürler İbrahim Baliç, Evren Yalçın ve arkadaşları) henüz profesyonel anlamda böyle bir program çıkaramadık. Ancak ilerleyen süreçte umarım gün gelir ve böyle bir programı biz de inploid ekibi olarak oluşturur ve kendi "white hat" listemizi yayınlarız.

Not: Baliç Bilişim'in verdiği hizmetler için; balicbilisim.com
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

224 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt