Bilmek istediğin her şeye ulaş

Pilot olmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar pilot olmak istiyorum. Ama malum pilot kurslari pahalı onu geçtim upper ingilizce istiyor ilk önce ingilizce eğitim veren ve ücretsiz olan bir yöntem varmi yardımlarınızı bekliyorum.Düzenle
Hava harp okuluna girip eğer pilot olarak doğmuşsan pilot olabilirsin ve mecburi 15 yıl görevden sonrada ayrılıp başka özel yerlerde de çalışabilirsin.

Başka ücretsiz yöntemide Pilotaj lisans eğitimi veren Anadolu üniversitesi ve THY üniversitesinde ortalama 460 puandan yüksek alarak %100 burslu okursun.

Yada normal bir mühendislik fakültesinde okuyup, sonra THY de Pilotaj yüksek lisansı yapabilirsin. Burssuz 110 bin dolar, ancak bu parası okuduktan sonra THY de işe başladığında Maaşının%20 sini keserek de ödeyebilirsin, yani direk parayı verip okumana gerek yok.

Ancak THY nin açıklamasına göre Pilot ihtiyacı 2020 de bitecek.
Bu arada THY de yardımcı pilot olarak başlıyorsun ve başlangıç fiyatı 12.500 tl ve Nerede okursan oku İngilizce şart hatta 3. Bir dil seçmen gerekecek.
Ve yanlış bilmiyorsam da 11 yıl da emekli olabiliyorlar
  • Paylaş
En kestirme çözüm pilotluk okullarını kazanıp burada hem dil hem de pilotluk eğitimi almaktır. Bu konuda biraz araştırma yaparsanız, sanırım daha fazla seçenek bulabilirsiniz.
  • Paylaş
Anadolu üniversitesi sivil havacılık ve ulaştırma pilotajbölümünü yazın. En son öss'de barajı geçeni mülakatlara çağırıyorlardı zaten. Biraz harp okulu girişi vâri sağlık kontrolleri, mülakatları var. onları geçin. Hayırlı olsun 5-6 seneye pilotsunuz.

tabi en ufak sağlık probleminizde erken pilot olabilirsiniz.risk budur diyorum ve gidiyorum.

Bu arada dünyada hemen hemen en ucuz yoldan pilot olmanın sırrını anlattım yukarıda . 2-3 yer daha dışında diğer bütün yollarda yüklü meblağlar ödemeniz gerek. Bir de askeri pilot seçeneği var.

Bahsi geçen pilotaj bölümü hocalarının %90'ı asker kökenlidir. Okula traş olup falan gider, saç uzatamaz, küpe vs takamazsınız. Nasıl olur yea, burası askeriye mi, istediğimi yaparım ben diyenler için erken pilot olma yolu çok hızlı açılır. sevgiler

Kaynak: eksisozluk.com/pilot-olmak-isteyenlere-t...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

313 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt