Bilmek istediğin her şeye ulaş

Pinterest mobil uygulaması Instagrama karşı rakip olacak mı?

Pinterest ve Instagram, her ikiside kişilerin fotoğraf yükledikleri ve diğer insanların bu fotoğrafları görebildikleri sosyal paylaşım siteleridir. Temel amaçları aynı olmakla birlikte, pek de aynı sayılmazlar.

Pinterest

Kişilerin nasıl kullandıklarına göre farklılık gösterirler. Instagram daha çok kişisel fotograflarınızı paylaştığınız bir siteyken, Pinterest nette ilginç bulduğunuz ve beğendiğiniz şeyleri yönlendirdiğiniz bir sitedir.

Pinterest

Öncesinde Pintereste bir bilgisayardan yada akıllı telefonlardaki internet tarayıcınızdan erişebilirdiniz. Bu major bir farklılıktı. Şimdi ise Instagramda olduğu gibi İos ve Android uygulamaları vardır.

Instagramın en büyük özelliklerinden biri çektiğiniz fotografları işleyebilme ve filtre ekleyebilmedir. Bu işlemleri pinterestte yapmanız mümkün değildir. Pintereste böyle bir fotograf yükleyebilmek için öncesinde photoshopta yada instagramda düzenlemeniz gerekmektedir.

İnsanlar instagram dan çok daha fazla hoşlanırlar çünkü telefonlarında güzel bir fotoğraf yüklemek için hazır bir programları vardır. Çoğu kişi de resimlerini diğer arkadaşlarına gösterebilmek için diğer sosyal medya hesapları ile bağlayabilirler.

Pinterest te ise insanlar daha çok ilgilendikleri şeyleri görür ve payaşırlar. Pinterest hesabını da diğer sosyal medya hesapları ile bağlayabilmek mümkündür.

İlk başlarda aralarındaki en büyük bir diğer fark Pintereste daha önce üye olan bir kişinin daveti ile üye olabiliyordunuz. Ama ınstagramda hiçbir zaman öyle olmamıştır.

Özet:

1. Pinterest nette bulduğunuz şeylere daha fazla odaklanırken Instagram çektiğiniz fotoğraflara daha fazla odaklanmaktadır.
2. Pinterest ilk bilgisayar için yapılmıştır ancak Instagram cep telefonları için bir yapılmıştı.
3. Instagramda fotoğraflar için filtre uygulamak mümkün Pinterest bunu yapamaz.
4. Başta pintereste davet ile giriliyorken sadece Instagramda hiç bir zaman öyle olmamıştır.


Sorunun cevabına gelirsek;

İkiside aynı gibi görünse de aslında aynı olmadıklarını açıklayabildiğimi düşünüyorum.
İkisini birbirine benzetmek ve rekabeti hızlandırmak imkansız değil.
Ama gidişata bakarsak kimsenin böyle bir niyeti olmadığı açık.
  • Paylaş
Bu soruya kesin bir cevap verilemez ama günümüzde üretilen bütün programlar birbirlerine her an rakip olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

593 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt