Bilmek istediğin her şeye ulaş

Pırlantanın gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır? Ürünlerin sertifikaları incelenirken nelere dikkat etmek ve nasıl kontrol etmek gerekir?

Bu gibi ürünlerin sertifikalandırılmasında yerli kurumlar da söz sahibi midir yoksa tamamen yabancı kurumların verdiği sertifikalara mı güvenmek zorundayız? Kurumlar yabancı olduklarında sahte belgeler hazırlanarak insanların kandırılması çok daha kolay olmaz mı? Düzenle
Ön expertiz ile Laboratuar expertizi aynı şey değildir . Pırlanta uzmanlık isteyen bir alan , gerekli yeterliliğe sahip uzmanlar taşlar için ön expertiz yapıp taşın durumunu özetleyebilir, ama daha net sonuçlar mutlaka laboratuar incelemesi sonucunda çıkar. Sertifika bu incelemenin karnesidir. Sertifika veren kuruluşlar mutlaka taşlara kimlik verirler ve bu kimlikle kurumun internet sitesinden bilgiler karşılaştırılabilir. Aldığınız değerli taşlara istediğiniz herzaman sertifika çıkartabilirsiniz.Sahtecilik konusunda oldukça kolay bir şekilde taşın gerçek bilgilerine ulaşabilirsiniz, böylece sahtecilik yapan firmaya karşı hukuksal hakkınız doğabilir. Sahtecilik konusunun kimseye faydası olmaz , Kimse bu konuda itibarını zedelemek istemez.
  • Paylaş