Bilmek istediğin her şeye ulaş

Pişmanlığın psikolojik olarak faydaları nelerdir?

Kararında pişmanlık kendimizi sorgulamamızı ve hatalarımızı fark etmemizi sağlar. Bir hatayı bir kere yapmaya özen gösterirsiniz. Fakat başta dediğimiz gibi kararında pişmanlık evladır. Aksi durumda kendinizi yiyip bitirmeniz yine kendinizle kalacaktır.
  • Paylaş
Pişmanlık geçmiş üzerine hayıflanma değil de "tüh hata yaptım, bir daha nasıl daha iyi yaparım" şeklinde olursa gelecek için öğretici olacaktır. Geçmişte takılıp kalmanıza neden oluyorsa hiçbir yararı olmadığı gibi bolca zararı da olacaktır.
  • Paylaş
aksine zararı vardı, takılıp kalırsın, üzülürsün. Pişmanlık; yaşadıkdan sonra öğrendiğimize göre, gülümseyip yaşanması gerekiyormuş deyip, aynı pişmanlıkları tekrar etmemek daha faydalı.
  • Paylaş
Pişmanlıkları ben kazanım ve tecrübe olarak nitelendiriyorum.Belki yaptığın şey sana bir şeyler kaybetmiştir ama en önemli kazanımı da şüphesiz sana tecrübe kazandırmasıdır. Ve artık senin için önemli bir ders olmuştur. İçinde kalacağına tecrüben olmuş diye düşün.Belki de gün gelecek KEŞKE yapsaydım diyeceksin.Anı yaşa.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

440 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları