Bilmek istediğin her şeye ulaş

Piyano seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle firma çok önemlidir daha sonra yapılması gereken bakım vs işlemlerini tam olarak gerçekleştiren bir firma olmasına dikkat ediniz. şu marka kötü bu marka kötü gibi genellemeler yapmak yanlıştır çünkü kişilerin seveceği ses renkleri farklı olabilir. bu ayrımı en başta yapmak tabi ki olanaksızdır fakat piyanoda ilerledikçe sesler kişinin kafasında daha çok oturacaktır ve kendi stili oluşacaktır. günümüzde piyanolar senelerce kullanılabilecek fonksiyonlarda üretilmektedirler. ayrıca çeşitli piyano seçenekleri vardır. basit bir örnek; apartmanda iseniz ve ses problem olacaksa kulaklıkla çalışabileceğiniz modeller de mevcuttur. satıcıların yönlendirmesi genellikle depolarında bulunan stok yönünde olacaktır o yüzden kesin karar vermeden önce bu konuda profesyonel birine danışılmalıdır.
  • Paylaş
Aslında çok ince ayrıntıları olan bir iştir piyano seçimi. Emine hanım marka bağımlılığına karşı birşey demiş ama malesef her konuda olduğu gibi piyano konusunda da markaya göre kalite ayrımı mevcuttur. Şimdi kimse petrov ile steinbach'ı bir kefeye koymasın. Hatta bunların bile çakmaları vardır.

Konuya dönecek olursak, aslında fiyatından belli eder piyano kendini. Farklılıklar nedir? Kimisinin tokmaklarındaki keçeler iyidir, kimisinin telleri iyidir, kimisinin de ağacı özeldir. Bu arada tabiki ünlü piyanistlerin tercihleri doğrultusunda kaşe fiyatı yüksek olanlar da var. Yine de hiç anlmayan birisi, ne kadar pahalı piyano alırsa o kadar iyidir genellemesi %80 olumlu sonuçlanır. (bence)
  • Paylaş

İçine ne siniyorsa onu alsın ama tam anlamıyla gerçek bir profesyonel değilse ve bu işe yıllarını vermemişse kesinlikle heves edip de akustik aldırmasın. Benden söylemesi

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1147 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları