Bilmek istediğin her şeye ulaş

Polis olmak nasıl bir duygudur?

Meslek itibariyle bakıldığında stresi en yoğun haliyle yaşayan gruplar arasında emniyet teşkilatı çalışanlarını görmekteyiz.
Görevi kanunsuzluklara mücadele etmek, toplumun huzur ve güvenini sağlamak olan teşkilat, belli bir toplum amacını gerçekleştirmek için kurulmuş ve bünyesinde farklı alanlarda bir çok elemanlar yetiştirip temel haklarımızın kullanılması, kullanılmaması konusunda düzenleyici tedbirler almıştır. Aslında görevin özelliği ve zorluluğu itibariyle en zeki, en çalışkan, en bilgili, insanların tercih etmesi ve alınması icap eden bir meslektir.
  • Paylaş
Polis olmak, Siyasetten uzak durup, sadece kendi birimini ilgilendiren işleri yaptığın müddetçe çok güzel ve çok hoş bir duygudur. Günümüzde Polisin ne kadar agresif olduğundan bahsediliyor. Polisin çalışma saatleri gerçekten çok ağır ne yazık ki... Bu agresiflik sadece vatandaşımıza yansımıyor, Polisin ailesine de yansıyor yeri geldiğinde. Bu da takdir edersiniz ki ayda 10 gün gece, 10 gün gündüz, 10 gün de (yarısı uykuda geçiyor) izin şeklindeki sistemin ufak bir yansımasıdır. Daha torpilli kesimin ettiği hakaretleri bile dile getirmiyorum. Söz konusu sizin çalıştığınız yerde 1 en fazla 4 kişi sizden sorumlu üst düzey yetkili iken Polislikte; Komiser Yardımcısı, Komiser, Başkomiser, Emniyet Amiri, Müdür, Savcı, Milletvekili, Bakan, Siyasi Dostluklar Edinen herhangi bir birey Polisin canını sıkabilmektedir. Tabiiki bunların arasında Dürüst ve Ahlaklı olanları tenzih ediyorum. Ama Polisi eleştirmeden önce Empati kurup bütün bu saydığım makamların altında nasıl ezildiğini anlayın lütfen.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2863 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt