Bilmek istediğin her şeye ulaş

Polislerin yetkilerinin artırılması hakkındaki tasarı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Polisler, dünyanın neredeyse hiç bir ülkesinde olmayacak kadar salahiyet sahibidir Türkiye'de. İnsanların sakat kalmasına sebep olan polisler neredeyse kutlanacaktır ve çoğu herhangi bir soruşturma kapsamında dahi değildir. Hatta ve hatta polisler için kimlik olan kask numaraları bir çoğu tarafından kapatılmıştır. Polislerin yetkilerinin biraz daha artırılması demek, Türkiye'nin polis devleti olacağının bir göstergesidir. Böyle bir ülkede polis istediği şiddeti uygulayabilir, kendisi için en ufak bir şüphe veya tehlike ihtimalinde anında harekete geçebilir. Böyle vuku bulabilecek bir polis devleti de maalesef faşizmin ilk adımıdır ve insan haklarını ayaklar altına alacak bir düzenleme olacaktır.
  • Paylaş
1

Redeye, Gayet yakışıksız Çanakkale müdafaası benzetmesi ile kutlamada neredeyse sınırı aşılmıştır. Askeri vesayete karşı durmamız yerine başka vesayetleri tercih ettiğimizden sanılmazsa ben de çok memnun olacağım.

Zaten olanları dehşetle takip ediyorum. Polislerin yetkileri daha da arttırılırsa olabileceklerden korkuyorum. Daha fazla insanın zarar görmesini izlemek istemiyorum.
  • Paylaş
Avrupa hayranı ilerici vatandaşlarımız polis hakları konusunda çokça bilgi sahibi sanırım. İngiltere ve ABD polis haklarını incelemelerini tavsiye ederim. Sonra Türk Polis Teşkilatı'nın görev ve yetkilerini sorgulayalım. Polisin yetkilerinin artmasını istemeyen insanlara baktığımızda bunlar komünistler, çapulcular, hırsızlar, dolandırıcılar v.s. uzatıp gitmektedir. Bunların da polisin görevlerinin arttırılmasından duyduğu rahatsızlığı anlayabiliyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

465 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları