Bilmek istediğin her şeye ulaş

Politik görüşleri söz konusu olduğunda insanlar neden çok kolay rencide olur ve bunun yanında saldırıya geçer?

Bu soruyu düzeltmek gerekiyor. Tüm insanlar politik görüşleri nedeniyle agresif olmazlar. Bu sadece demokrasiyi hazmedememiş ülke vatandaşlarında hatta onların kültürel olarak öfke kontrolünü öğrenememiş hasta bireylerinde olur. Demokrasinin oturmuş olduğu ülkelerde insanlar tartışırlar ama tartışma entellektüel seviyede kalır, eğer bir kavga verilecekse zaten sandıkta verilecektir.
  • Paylaş
Fanatizm ve aidiyet hissi.
  • Paylaş
Politik ve sporsal şiddet ülkemizin terör kadar işsizlik kadar önemli bir sorunu.Hoşgörü ortamı neredeyse sıfır.Kapalıysa yobaz içki içiyorsa ateist düşünülüyor karşı kesim tarafından.Sanki bu ayrışma siyasi partilerin de işini geliyor çünkü sürekli ayrışmayı körüklüyorlar ve bundan nemalanıyorlar.Ayrışma arttıkça insanlar daha da kutuplaşıyor o yüzden daha kolay rencide olup saldırgan hale geliyorlar..
  • Paylaş
İnsanların hassas olduğu bazı konular vardır.Politik görüşler ve din en önemlileridir.O kadar şiddetli ve körü körüne inanırlar ki başkalarının farklı düşüncelerine saygı gösteremezler,dinlemezler bile.Daha siz anlatmaya başlamadan saldırıya geçerler ve düşüncelerini kabul ettirmeye çalışırlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

242 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları