Bilmek istediğin her şeye ulaş

Prefabrik ev yaptırmayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir?

beton evlerin fiyatları oldukça yüksek bende prefabrik yaptırmayı düşünüyorum.yapacağım yerdeki arsanın fiyatı 30 000 Tl.Prefabrik evde yaşamış olan varmı? Ses ve ısı yalıtımı nasıl?tavsiye edermisiniz?Düzenle
Benzeri sorulara verilmiş cevaplarla ilişkin linkleri incelemenizi tavsiye ederim.

inploid.com/t/prefabrik-evlerin-saglaml...
inploid.com/t/prefabrik-evlerde-isi-yal...
inploid.com/t/prefabrik-ev-yaparken-nel...
inploid.com/t/prefabrik-evler-depreme-d...
inploid.com/t/prefabrik-evlerin-avantaj...
inploid.com/t/15000-20000-tl-arasinda-p...

Prefabrikasyon dışında açıklamalarınızda aklıma takılan birkaç nokta var, onlara değinmek istiyorum.
İnşaat safhalarından kaba ve kaba ince imalatları, yani taşıyıcıları tamamlanmış, duvarı çatısı kapanmış, mekanik-elektrik altyapı çalışmaları tamamlanmış, su ve ısı yalıtımı yapılmış... bir müstakil konutun maliyet analizi yapıldığında betonarme ve prefabrik seçenekleri arasında çok ciddi bir fark olduğunu zannetmiyorum. Projelendirme aşamasında beraber çalıştığınız mimari ekip ile tekrar değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Arsanın altyapı eksikliklerinin olmadığını varsayarak hatırlatmak istediklerimden bazıları, özellikle yönelim noktasında mümkünse eğer güneş enerjisinden maksimum faydalanabilmeniz için güney ve batı cephelerine hakim bir ev yapabileceğiniz arsa olmalı.
  • Paylaş
Ev olarak yaşamadım ofisim vardı ama sandviç panelin arasına giren börtü böcek sesi kadar sinir bozucu bir şey yoktur. İzocam kullanmanı tavsiye ederim kompozit ahşaplarıda bir araştır derim.
  • Paylaş
Önermiyorum. Uzun vadede önemli problemler doğurması muhtemel (su ve ses izolasyonu) Prefabrik evler şantiye ofisi, yemekhane gibi geçici yerler için daha uygun. (Bu arada ileride satmayı düşünür isen de pek alıcısı da çıkmıyor) hangi bölgede yapmayı düşünüyorsun buda önemli
  • Paylaş
1
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

269 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt