Bilmek istediğin her şeye ulaş

Prensip olarak yazılımcı ortak modeliyle çalışmaya sıcak bakan kimse var mı?

Proje genel tabirle online ödeme altyapılı B2B modeli üzerine sanal mağaza açma modüllü (B2C) özel-konsept bir e-ticaret yazılımıdır. Alibaba.com ve n11.com un bir sentezi; servis ve aracılık hizmeti veren konumda bir site olarak düşünülebilir. İş fikri ve onu destekleyen bir yazılım, girişimci-yatırımcı görüşmelerinde doğrudan satılabilir bir değer olmanın yanında belirli bir ortaklık modeliyle sektördeki tecrübeli yatırımcının ekibine ve işletmesine de devredilebilir.Düzenle
Ortak bulmak gerçekten çok zor. Çünkü hem kendi alanında yetenekli olacak, hem girişimci ruhlu olacak ama üzerinde çalıştığı bir girişimi olmayacak ve sizin girişiminizi sevecek ve son olarak da tam bu zamanda önünde en az 6ay-2yıl gibi bir zamanı tüm haftasonları ve akşamları feda etmeye hazır olacak. Gerçekten zor ben de çok üzerine çok düşmesem de özellikle satış, pazarlama ve iş geliştirme konularında beni tamamlayabilecek bir ortak aradım ama ya mobili ve sosyal ağları çok sevmedi ya sevgilisi vardı işi yoğundu haftasonları vakti yoktu ya da cesaret edemedi... Bir de girişimci olmayı çok eğlenceli bir aktivite sanan hevesliler var onları artık gözünden anlıyorum : )

neyse, teknik bir ortak arıyorsanız tavsiyem özellikle bu sene iyice yaygınlaşan codathon (kodcu diyelim) aktivitilerine katılıp bu insanlara direk ulaşmanız ve tanışmanız ki bu adamların en iyileri ya da en azından en heveslileri burada. Bir de venturro.com diye bir girişim var onlar da ortak arayan insanları buluşturuyor orayı da bir yoklayın.

diğer alternatifler de şunlar olabilir, yönetmesi çok zor ama iyi yönetilebilirse online freelancer siteleri üzerinden, özellikle hintli, yazılımcılar ile inanılmaz düşük fiyatlara projenizi geliştirebilirsin. Diğer bir önerimde genç ve yetenekli üniversite öğrencilerini bulmaya çalışabilirsin.

umarım tez zamanda aradığın ortağı bulursun.

saygılar
  • Paylaş
3

Emre Sönmez, Gökhan,
Cevabın ve mantıklı önerilerin için teşekkür ederim. Söz konusu proje hem yazılımsal hem de işletim olarak oldukça kompleks bir proje. Ancak yazılımcı ortaktan beklediğim bu projeyi tüm modülleriyle olabilecek en ilkel prototip halinde hatta e ticaret altyapısı olmadan yazması yönünde. Proje yazılım üzerinden sunulabilir hale geldiği taktirde startup için hiçbir engel görmüyorum. Prototip bir yazılım hali hazırda e-ticarette başarılı olmuş, geniş bir yazılım ekibine sahip yatırımcı tarafından 2 ayda istenilen seviyeye ulaşabilir diye düşünüyorum.

Eski Inploider, "geniş bir yazılım ekibine sahip yatırımcı tarafından" demişsiniz. Yatırımcı neden yazılım ekibine sahip olsun ya da bunu kursun ki ? Hem eticarette başarılı olacak hem yazılım ekibi olacak aynı zamanda size yatırım yapacak aynı zamanda projenizi de onlar programlayacak. Peki neden ?

Emre Sönmez, Yatırımcıdan kastım besicilik işinde bir yatırımcı değil. Zaten proje birkaç kafadarın kotarabileceği ve işletebileceği ölçekte değil. Farklı türde bir çok yatırım modeli var. Benim aradığım prototipini üretebildiğim satabileceğimiz bir ürün için bana fabrikasını açacak bir yatırımcı. Bu iş modeli elbette zor ama anlaşılmayacak bir durum değil.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

562 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt