Bilmek istediğin her şeye ulaş

Profesyonel fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir?

Çook pahalı bir şey istemiyorum ama fotoğraf çekmeyi ve çekilmeyi çok seviyorum. Yardımcı olur musunuz?Düzenle
Nikon veya Canon'un bütçenize uygun olanlarını tavsiye ederim. Tabiki satın almaya giderken yanınızda bu işlerden biraz anlayan birisi olursa çok daha iyi olur sizin için.
  • Paylaş
Nikon d5200 - 18-105mm lens gayet iyi bir başlangıç yapmanızı sağlar emin olabilirsiniz.
  • Paylaş
Yaklaşık 1000 TL bütçeye uygun DSLR makine almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? burada uygun cevaplar var bakmak isterseniz.
inploid.com/dialog/216176/ bu da benim geçenlerde yazdığım cevap. Tavsiyem sıfır almayın başlangıçta çokta gerekli değil. Soru 3 yıl önce sorulsada orada yazılan modeller hala kullanıılyor yani eski body almam diye bir düşünceniz olmasın bence. En azından ilk başlarda.
  • Paylaş
Bütçenizi belirtirseniz orta format bir makine önerebilirim. Orta ya da ileri seviye durumunuza göre ve fiyat performansa göre de değişkenlik göstermektedir.
  • Paylaş
1

Nazmi Okbaz, Çok pardon orta formatın ne olduğu hakkında bir bilginiz var mı acaba ? Yeni başlayan birinin orta format makine kullanabilme olasılığı hakkında yada.

Bütçenize uygun Canon marka bütün makineleri tavsiye ederim.
  • Paylaş
1- Önce aradığın fiyat neyse o fiyattaki makineleri bul aşağıdaki sitelerde fiyat aralığına göre araştırma yapabilirsin.
hepsiburada.com
gold.com.tr
mediamarkt.com.tr

2 - Sonra makineyle çekilmiş örnek fotoğraflara bakarak kıyaslama yap. .
dpreview.com'da çekilmiş fotoğrafları inceleyebilirsin. flickr.com veya youtube.com gibi sitelerde de çekilmiş fotoğrafları bulabilirsin makinenin marka ve modelini yazıp aratarak.

Şu özelliğiydi bu ıvırı zıvırıydı kafan karışmaz yani direk çekilmiş fotoğraflar makinenin marifetlerini sana sunacaktır. Yine kararsız kalırsan ayrıntılı özelliklerini karşılaştırabilirsin dpreview.com 'dan

3- Marka olarak şu zamana kadar dikkatimi çeken Canon ve Nikon'nun genellikle önde olması. Zaten cevapların çoğunda da bu markaların önerildiğini görüyorsun ben de öneririm.

  • Paylaş
Bütçenize ve yapmak istediğiniz işe fotoğrafını çekmek istediğiniz şeye göre değişir bunları bilirsem daha fazla yardımcı olabilirim.
Çünkü makine bütçeye göre ayrıca yapmak istediğiniz ilerlemek istediğiniz konuya göre değişir.
Mesela ben manzara çekeceğim derseneniz ayrı ben macro yakın fotoğraflar çekmek istersem ayrı farklı öneriler değişir.
  • Paylaş
Bu düşünme evresi 3 ayından fazlasını alır. Araştırmaya girersen. Cünkü her sitede bir yeni modelle tanısıcaksın o mu bumu derken hevesin bile kaçabilir garip bi arac o dediğin sürekli üretimi sağlanıp geliştiriliyo
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

588 Görüntülenme12 Takipçi8 Yanıt