Bilmek istediğin her şeye ulaş

Programlama öğrenmeye başlarken hangi kaynaktan yararlanmak en mantıklısıdır? Web üzerinden mi kitaplardan mı?

Programlama öğrenmek için nasıl bir yöntem izlenmeli ?Düzenle
İnternet bu konudaki en büyük kitaptır. stackoverflow.com'da binlerce soru cevap var. En basit örnek. Fakat kitap okunması şart olmasa da derin konularda gereklidir, çünkü onlar internette pek bulunmaz. Youtube üzerinde de çok fazla programlama üzerine videolar var.
  • Paylaş
Bekleme direkt başla... İkisi de lazım olacak...
  • Paylaş
Ben bu konuda başlangıç için kitapları tavsiye ediyorum. Çünkü kitaplarda belli bir konu sırası sunuluyor. Daha sonra internette araştırma yaparken bu konu sırasına göre öğrenmek istediğiniz konunun başlangıç düzeyi için mi ileri düzey için mi olduğunu anlamanız kolaylaşıyor. Sizi fazla sıkmayacak CD ile desteklenen kitapları tavsiye ederim. Öğrenmeyi daha sistemli hale getirirsiniz. İnternet kaynaklarını da incelerken öğrenmeyi size sistemli, sıralı bir şekilde sunan ve içeriğinde o konuyu, dili öğrenmenizde boşluklar oluşturmayan başlangıçtan-uzmanlık seviyesine sizi taşıyacak kaynakları başlangıçta seçmenizi öneririm.
  • Paylaş
İnternet yararlı olur tabi ki, özellikle videolar ama ilgilenilen dil ile ilgili iyi bir kitap çok daha fazla işe yarayabilir.
  • Paylaş
İnternetteki videolar daha yararlı olacaktır bence. Programlama dili uğraşarak öğrenilir uygulamalı olarak öğrendiğinde aklında daha iyi yer eder. Kitapta öğrenilmez demiyorum ama videolu dersler bence bu alanlar için çok daha iyi oluyor.
  • Paylaş
Kitapları tavsiye ederim çünkü internette her zaman doğru bilgiye ulaşılmıyor. Kitaplardan öğrenildikten sonra internet daha yararlı olur.
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, Kitaplar kısıtlı bilgiye sahiptir.. ve öğretme türü programcılığa uygun değildir.. 15 sayfalık bir konu için harcıyacağınız zaman ile bir videodan görsel olarak öğreneceğiniz zaman arasında epey fark vardır.. kitapların tek ayrıcalığı konu halinde düzenli gitmesidir..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

860 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları