Bilmek istediğin her şeye ulaş

Psikoloji bölümünü seçmenizdeki temel düşünce ve amaç neydi?

İnsanların neden bir türlü davrandığına dair merakım ve anlama isteğim bu alana yönlenmemde büyük önem taşır. Onlarla birlikte anlamaya çalışarak insanların kendi bütünlüklerini sağlamalarına katkıda bulunmak ise benim verimlilik anlayışım. Kendime ve hayata katkım bu yolla olduğunda daha verimli olduğumu düşünebiliyorum ve manevi doyumum da daha yüksek oluyor.
  • Paylaş
İnsan çok karmaşık bir yapı, varlık. Nörolojiyle, biyolojiyle, fizyolojiyle bağlantı kurmasa, cevabı asla bilinemeyecek bir bilmece gibi olur. Fakat bu tür bağlantılarla muhtelif patolojilerin keşfedilmesi mümkün oluyor. Benim kişisel amacım kendimi anlamama yardım edecek bir meslek seçmekti. İnsan olarak, ne yapıyorsak yapalım, aslında kendimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Kendimizi keşfetmemize yarayacak şeylere meylediyoruz. Psikoloji insanın tüm garipliğini ve bu garipliğine rağmen ne kadar doğal olduğunu gözler önüne serer. Bence eğlenceli.
  • Paylaş
Psikoloji bölümünü henüz seçmedim lise öğrencisiyim sadece ilgi alanım bu olduğu için üye olurken hemen işaretledim bilgi edinmek için. İleride böyle bir bölüm seçmeyi düşünüyorum bu yüzden :)
  • Paylaş
5

Aslı Key, Bende psikolojiye ilgi duyuyorum. Bu yüzdende seçmeyi düşünüyorum :) . Ancak daha bilgili kişilerden görüş almak istediğim için bu soruyu paylaştım. Ve bilgi almak istiyorum:) tecrübeler bennim için çook önemlii :)

Lşlhlhlh, İyi yapmıssın kaca gidiyorsun

Aslı Key, 9. Sınıftayım ..

Lşlhlhlh, 1 yıl var aramızda başarabiliriz pdr cok ilgi çekici değil mi

Aslı Key, Evet gerçekten ilgi çekici..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

647 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları