Bilmek istediğin her şeye ulaş

Psikolojinizi derinden etkileyen kabullenemediğiniz film hangisidir?

4

Serkan Kiose, Sinemadan çıkan bir sürü insan hatırlıyorum bu filmde.. Çok rahatsız ediciydi ve şimdi farkettim de sessiz ve ıssız bir alt geçite girdiğimde bu film hala aklıma geliyor..

Belgi Saygı, ben bu filmin psikolojime etkilemesine izin bile veremedim. Çünkü 15 dk'dan sonrasını izleyemedim. Sürekli dönen kamera çok yorucu ve gerici.. İzleyebilenleri tebrik ediyorum. Israrla izleyeceğim diye 3 kere başlamıştım ama sonlandıramadım. Meşhur sahneye bir bakayım dedim, izledim. Ama tek başına orayı izlemenin de bir faydası yok sanırım. Bu kadar abartılacak bir sahne olmadığını düşündüm. :(

Ayhan Şimşek, zaten esas bomba tecavüz sahnesi değil filmin sonunda ortaya çıkan gerçek bence.

Belgi Saygı, hmm bir ara tekrar seyretmeyi deneyeyim o zaman :)

İllaki olumsuz mu anlamam gerekiyor bilemiyorum ama psikolojimi ya da bakış açımı derinden etkileyen bir film vardı "The Blue Lagoon" Brooke Shields ve Christopher Atkins'in oynadığı Türkçe adıyla "Mavi Göl"...
Hayatta kalma çabaları ve tüm ilkel halleri birçok şeyi sorgulamama sebep olmuştur. İşin kötüsü hepimizin içinde bunlar varsa, böyle bir aşta olabilir diye düşünmüş olmaktı sanırım. . :)
sinemalar.com/film/1317/mavi-gol
 • Paylaş
2

Ahmet Avcı, Brooke Shields'in Brooke Shields olduğu dönemler:) Tabi filmde tırnakları manikürlüydü, saçlar o biçim, pek ilkel de değillerdi hani, ama onlar ayrı mevzular...bir Robinson Cruise hikayesi..çocuk da yakışıklı saçlar bebek saçları gibi:) Bir adaya düşşen yanına alacağın üç şey; Brooke Shields' in genç hali, Margot Robbie Wolf of Wall Street teki haliyle, bi de konserve açacağı...hemen adanın açığına düşmüş denizin altında devasa, konserve nakleden kargo uçağı olduğundan

Asla, ama cidden ASLA seyretmenizi tavsiye etmeyeceğim bir film olarak A Serbian Movie diyebilirim. Filmi ben anlatmayayım, merakı kabaran bu bağlantıdan durumun vehametini görebilir.
tr.wikipedia.org/wiki/S%C4%B1rp_Filmi

Ardından Salò o le 120 giornate di Sodoma isimli diğer saçmalığı söyleyeyim. İlki kadar olmasa da, bu film de psikolojinize "balta etkisi" şeklinde bir yaklaşımdadır.
imdb.com/title/tt0078935
 • Paylaş
3

Omer Ayverdi, Hostel 1 ve 2 de baya igrenc .Bende tavsiye etmem kimseye.

Ahmet Avcı, TDK ya baktım ''vahamet'' miş doğrusu

Hakan Özerdem, Ömer dostum Hostel serisi mideye sert geliyor, ama A Serbian Movie cidden bazı kişiler için katlanılamayacak bir film.

Kaan dostum, düzeltme için çok teşekkürler...

Şu an klasik cevap Requiem for a Dream demek lazım ama, kulvar dışı olsun bu:)

Yine farklı bir cevap vereyim, eskiden Kartallar Yüksek Uçar diye bir dizi film vardı, beni acayip etkilerdi, jeneriği, usta oyuncuların melankolik replikleri, farklı bir çekim tekniği vardı, Hanım Ağa' nın sesi ve Banazlı İsmail(Sadri Alışık) ...

Beni çok etkilerdi, iyi yönde mi, kötü yönde mi, neden çok etkilenirdim tam kestiremiyorum. O dönem için fazla mı gerçekçi gelirdi nedir?
 • Paylaş
Bir sürü vardır böyle izlediğim film, fakat başlığı görür görmez aklıma ilk gelen film ''İçimdeki Yangın'' dır. İzleyenler bilir.
 • Paylaş
Hayret kimse oldeuboi'den bahsetmemiş. Pek düşünmemeye çalışmıştım izledikten sonra 1-2 gün. Ama tabi hiç ama hiç izlenilmemesi gereken film olarak sırp filmi'ni not düşebiliriz. Şahsen ben konusunu okudum biraz, bazı sahneleri okudum, filmi izlemek istemedim. Birazcık sanatsal değeri olsa izlenebilirdi ama, izleyenlerin tamamının hemfikir olduğu konu filmin çöp olduğu yönünde. Gerek yok, durduk yere psikolojiniz bozulmasın.
 • Paylaş
Predestination
 • Paylaş
Yeniden sev beni-(reconstruction)
 • Paylaş
Operadaki Hayalet
 • Paylaş
İşkence Odası hala hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor.
 • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Az önce izlemiş oldum. Daha önce karşılaşmamış olduğuma da hayıflandım. Paylaşım için teşekkürler.

Yanıtlarda korku gerilim filmleri çoğunlukla..Ben genelde psikodramatik film sonraları akıl sağlığımi sorgulamaya başlıyorum ve etkileniyorum :) filmde ki sahneleri gerçek hayatta yaşadığım da hey yoksa ? Dur bu gerçek mi yoksa bipolar miyim ? Dediğim oluyor.. Örneğin black Swan, makinist, fight clup, shutter island. .
 • Paylaş
1

Yüksel Tan, Requiem for a dream

Leso Carax: KUTSAL MOTORLAR
 • Paylaş
"Barda" ve "Irreversible" (Dönüş Yok)
 • Paylaş
Bir filmin bıraktığı etki için "psikolojinin derinden etkilenmesi" ya da "kabullenememe" ifadelerini abartılı buluyorum ancak şu filmin final sahnesinde anladığım şeye inanamayıp, ekrana 3 saniye boş bakıp, dilimden "hasiktir yaa" ifadesinin döküldüğü ve bir iğrenme hissetttiğim doğrudur. Ağır tavsiye buyrun:
imdb.com/title/tt1255953/
 • Paylaş
10

Bazarov@hakkan izledin mi? haksız mıyım? :)

Hakan, TAMAMINI izlememiştim. ama içimden bir ses halil sezainin de bu filmi izlediğini söylüyor. :) film başlarken çalan müzik bildiğin bizim halil :) madem güzel dedin sonuna kadar izleyim bari . ay trast yuuuu

Bazarov, bence oldukça çarpıcıydı. ama film konusunda hayal kırıklığına uğrattığım insanlar var söyleyim :) sen de izle bakalım ne düşünceksin..

Hakan, ilk denk geldiğimde fransız filmi olduğu için refuze etmiştim. şuan sırf senin hatırına katlanıyorum ve iyi gidiyor :) şimdilik tenküü :) finale kadar ama :) final için ayrıca yazarım. :)

Bazarov, Finalden sonra Serkan Köse'ye "aynı yanıtı ikinci kez neden beğenemiyoruz" diye soracaksın ;)

Hakan, hasssssssssssssssssssssssssss sektööööööööööööör :) @serkan aynı yanıtı 3. kez de beğenelim ama önce ikinci kez beğenelim :)

Serkan Kiose, :)) mümkünatı yoktir :)

Hakan, al işte tipik admin, havasını attı ve gitti :)

Bazarov, filmi izlememiş ki abi. izlese böyle kestirip atmazdı :)

127 saat
 • Paylaş
Bu listedeki bir çok film ama A Serbian Movie baya bi etkiliyor insanı.
sinemajor.com/galeri/4812/330/0/a-clock...
 • Paylaş
2

Demet Yakut, Konusu ne acaba ?

Doğan Ataman, Bu film sarsıcı. Yeni dogan sahnesi berbat.
Onedio nun 20 igrenc film listesinin bir nolu filmidir. İnsanoglu boyle film cekermis diye de izlenir. Tabi mide bulantına hakim olursan.

"Son Durak" filmini izledikten sonra, araç kullanırken, trafikte kereste taşıyan kamyonların yanından çok zor geçiyorum. Kalbim hızlı hızlı çarpmaya başlıyor.
 • Paylaş
Fıght Club. Sistemi sorgulayan en iyi yapımdır kendileri.
 • Paylaş
İyi, Kötü, Çirkin diyebilirim. Özellikle köprü için yapılan savaş beni ve iyinin sözleri beni çok etkilemişti.

 • Paylaş
Bir rüya için ağıt. Zindan Adası, Tom Hanks'in baş rolünde olduğu içinde sistem eleştirisi, iinsanların kendi türlerine tarihin her döneminde verdiği zararlar ve sonuçlarını gösteren, bir çok sosyal mesaj barındıran bir roman uyarlaması olan, muzikleriyle de ön plana cıkan Bulut Atlası filmi
 • Paylaş
''Ghajini'' filmi beni gerçekten çok etkilemişti. Şu ana kadar izlediğim en iyi filimlerden bir tanesiydi. İzlemeyenlere tavsiye ederim.
 • Paylaş
Alatıncı His,
Mucize (Mahsun Kırmızıgül) - goo.gl/L7Jj94
Dabbe 5 - goo.gl/4qlSjc
bu filmler son zamanlarda beni biraz etkiledi derin diyemeyeceğim ama evet etkiledi.
Sonuçta olayın film olduğunu biliyoruz, lakin bu filmlerin konusu sürekli uydurulmuyor ya illa ki gerçeklik payı da vardır diye sormadan edemiyorum kendime. . .
 • Paylaş
Antichrist-cidden can sıkıcı
 • Paylaş
Српски филм / Srpski film, Türkçe adı ile Sırp Filmi. Cinsel hazzın acıma duygusunun önüne geçebileceğinin anlatıldığı, her midenin ve ruhun kaldıramayacağı bir film.
 • Paylaş
La piel que habito - İçinde Yaşadığım Deri
imdb.com/title/tt1189073/

Kesinlikle izlenmemeli (Kanaatimce).
 • Paylaş
4

Irfan Bahadır, Çok merak ettim bu yazıma -1 veren arkadaş acaba filmi izledi de mi verdi? Ne sebeple verdi?

Bora Kasap, İzlediğim en iyi filmlerden birisi. Hem senaryo hem kalite anlamında gerçekten muhteşem bir film.

Irfan Bahadır, Enteresan. Ne soruda ne yorumda kötü film iyi film bahsi yapılmamışken... Kendi kızına tecavüz eden adamı, kadına çevirip tecavüz etmeyi, aşık olmayı nasıl bir psikoloji kabullenebilir o da ayrı bir tartışma konusu.

Bora Kasap, Önemli olan heykelin hangi malzemeden yapıldığı değil, heykelin kendisidir. Elinizdeki büyüteçi bırakıp heykelin kendisine bakmayı deneyin.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

807 Görüntülenme32 Takipçi26 Yanıt