Bilmek istediğin her şeye ulaş

PYD terör örgütü müdür?

Bana sorarsanız değildir çünkü pyd nin bize herhangi bir zarari yok.Düzenle
Bir terör örgütü politik amacına terör vasıtasıyla ulaşmaya çalışan örgüttür. PYD kendi devletini kurmaya çalışan bir azınlıktır. Aslında yaptıklarının Türk kurtuluş savaşından bir farkı yoktur. Ülkeleri yıllardır Alevi karşıtı cani Sünni işgali altındadır ve ülkelerini o canilerden kurtarmaya çalışıyorlar hatta kısmen başarılı da oluyorlar. Işitlerin yenilmez olmadıklarını dünyaya bu Kürt komşularımız göstermiştir. Türkiye'den bakınca aslında komşu devlet içinde bağımsızlık savaşı veren bölgenin sahiplerinden bahsediyoruz ve terör örgütü olmuyor. Tabii ki terör tanımı çok açık olan bir sözcük. Hakim güçler baskı uyguladıkları azınlıklar saldırınca onlara terörist derken baskıdan kurtulmaya çalışan azınlık ise kurtuluş savaşı vermektedir. Bütün bayraklardaki kırmızının o halkın kurtuluş savaşı sırasında dökülen kanını sembolize ettiğini düşünürseniz her halkın ülkesini almak için averdiği kurtuluş savaşı tamamen haklıdır. Dolayısıyla önce baskın güçler tarafından terör eylemi olarak adlandırılan eylem başarısız olursa terör eylemi olarak kalırken başarılı olduğunda kazanılmış kurtuluş savaşı olur.

Tabii PYD'den bahsediyorsak cihatçıları da atlamamalıyız. Bu yaratıklar kendilerine ait olmayan toprağı sadece diğer mezhepten olanlardan temizlemek ve oraları işgal etmek için yola çıkmış dinlerine, kitap ve sünnetlerine göre gayet de haklı caniler sürüsüdür (dinini yabancı dilden okuyan tefsir dindarları tabii ki bunu anlamayacaklardır). PYD'nin savaştığı ve kazanarak toprağını aldığı bölgede aktif olan diğer grup da bildiğiniz üzere ışitler sürüsüdür. Şimdi aynı bakış açısıyla baktığımızda o itler de aslında din adına bir kurtuluş savaşı vermektedirler ki bu da onların terörist sayılmamasını sağlar. Tabii ki bu itler yurdumuzda muhtemelen bir de baştaki aslında göt bile olamayacak kapasitedeki bademlerin de desteğiyle bomba ya da kendi değersiz unsurlarını patlatıp insanlarımızı öldürdüklerinde terörist olurlar. Tabi onlar terörist olur da onlara silah, mühimmat sağlayan ve spotların altında duran içi kararmış güçler olmaz mı? .. Onlar da terörün patronları, işbirlikçileri, göt yalayıcıları olurlar.

Şimdi bazılarınız çıkacak ve diyecek ki "eee PKK PYD'nin uzantısı değil mi? " Olabilir, olmayabilir de, PKK, Davutoğlu ve TSK'nın durumunu başka bir yanıtta paylaşalım. Örgütleri küresel olarak değerlendirmeye kalkarsak özellikle Müslümanlar çok zararlı çıkacaktır. Mezhepleri dışarıdan bakan bizleri hiç ilgilendirmiyor. Dünya üzerinde herhangi bir yerde bir terör eylemi varsa arkasında mutlaka ve mutlaka mezhebi mühim değil (Alevi, Sünni vb) bir Müslüman organizasyon vardır. Bu nedenle özellikle Müslümanlar terör organizasyonlarını birbirine karıştırmaya, bağlamaya kalkmamalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

13 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları