Bilmek istediğin her şeye ulaş

Quora ile inploid'i kıyaslar mısınız?

Quora'yı kullanırken içinde kayboluyorsun, bence çok karmaşık bir tasarımı var. Ama Inploid' in tasarımı sade ve kullanıcı dostu diyebilirim :)
  • Paylaş
Quora: aylar önce ilk duyduğumda "hmmm bir denemek lazım" diye ana sayfasına gittiğim ve "Sorry, you must have an invitation to create an account on Quora" iletisini gördükten sonra (soğuduğum) kullanmamaya karar verdiğim site, inploid ile böyle bir problemim olmadı.
  • Paylaş
Quora'nın veya inploid'in özgün bir fikir olup olmaması beni hiç ilgilendirmiyor. Ne kadar faydalı olduğunu düşünürüm. Quora'daki cevaplar daha çok işin ehlinden gelir. Barack Obama'dan tutun Jimmy Wales'a kadar kendileriyle ilgili sorulara cevap verenler var. inploid'e daha yeni kayıt olup bilgi akışına baktığınızda "yok kardeşim öyle bir şey" gibi bir cevapla karşılaşabilirsiniz. Quora'daysa bazı cevapları gördükten sonra "Acaba maaşlı mı çalışıyorlar? " fikri gelir aklınıza. Tabi kullanıcıların sahip olduğu üslup da çok güzel. Bir süredir kullanıyorum beni rahatsız eden hiçbir şey ile karşılaşmadım. Tabi bu biraz kişiden kişiye değişebilir ama amaç saldırı olmadıktan sonra herkes her şey hakkında soru sorup yorum yapabilir. Quora'nın dünya genelinde olması ve hemen her yerden cevaplar gelmesi de güzel bir özelliği.

inploid ise Türkiye'de çoğu web sitesinden daha faydalı ve kullanışlıdır. Yine de cevapların geneli tatmin edici değil. Daha güzel cevapların bilgi akışında ön sırada gözükmesiyle ilgili bir algoritma geliştirilebilir. Güzel sorular sormayı ve güzel cevaplar vermeyi teşvik edici ekstra şeyler yapılabilir. Yine de bu biraz bizim kültürümüzle ilgili, nerede olursak olalım biz biziz.

Eğer kendi açımdan düşünürsem inploid'in benim için en güzel yanı Türkçe olmasıdır. Daha rahat bir şekilde daha çok şey hakkında konuşabiliyorum bu şekilde.
  • Paylaş
inploid Türkçe ve geliştiricileri Türk... Quora yabancı hem de bayasından.
  • Paylaş
Login sayfasının görselini görünce hayal kırıklığına uğratan platform. Ben inploid'i özgün bir girişim diye biliyordum. Bu eleştiri veya benzer bir şey değil. Ama en azından ilk giriş sayfasında aynı tasarım desenleri kullanılmasaymış.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

864 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları