Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hitler'in haklı ve haksız olduğu tarafları neler? Haklı olduğu taraf: 1. dünya savaşının ardından ,kazanan devletlern Almanyanın ekonomisini mahvedecek şekilde düzenlenmesi,Almanları dünyaya karşı ayaklandırdı;haklıydılar! Haksız olduğu taraf ise: Evet,ekonomi direği yahudi şirketleriydi.Ama tüm yahudiler değildi!Yöntem olarak Hitler in alternatifi ne olabilirdi?

Adam cesaret örneği gösterdi ileri görüşlülük yaptı ama başaramadı yapmak istediğini. Yahudiler hala tehdit olarak gözüküyorlarsa bu dünyada demek ki adamın dedikleri doğruymuş. Ha yöntemleri aşırı sert ama bazılarını bizim de yapmamız lazım belki.
 • Paylaş
1

Batuhan Z, Almanlar hırslı her şeyi yaparlar 50 yıl sonra dünya Almanların olacak ;)

soykırım yapan her devlet ve başkanı öncelikle haksızdır!
 • Paylaş
ama itilaf devletlerinin almanyayı aşırı şekilde icitmesi,almanlarda aşırı milliyetçiliğin(faşizm) tetiğini çekti....yahudileri topladılar..burada çok yanlıştı tabi..çünkü coca cola, nestle,loreal,lg ,shell vs vs gibi dunyanın en büyük şirketleri yahudilerindi..ama bu ,ne olursa olsun tüm yahudileri yok etmeyi gerektirmezdi..sadece ekonomik bir projeyle bunun önüne geçebilirdi!!ki almanya halen bir dev..şu an bile yılda 1 trilyon dolar ihracat yapan bir ülke..ve soykırımı kabul ettiği için halen belini tam doğrultamamış bir ülke!...her yıl yahudilerden özür diliyorlar..ve ilelebet yahudilere tazminat ödeyecekler....şimdi geleelim bizim sözde ermeni soykırımı safsatasına..neden bu akdar direttiklerini şimdi daha ii anlamışsınızdır arkadaşlar...çünkü soykırımı kabul edersek ekonomiye darbe inecektir..ilelebet ermenilere yardım yapacağız..bu yetmemiş gibi onlara toprak da veeceğiz..yani avrupa birliği,bir şey istiyorsa emin olun ki yararımıza değil!!!zaten anaddolunun türkler tarafından genişlemesini engellemek amacıyla kurulmuş olan ermenileri bu yüzden destekliyorlar..şimdilik u kadar...
 • Paylaş
diktatörlük sadece kısa bir süreci sembolize eder demokrasi ise nesillerin devamını nehyeder...
 • Paylaş
Hitler'in haksız olduğu tek taraf ''barbarossa harekatı'' dır.Zaten bu konuda haksız olsaydı bugün bu soruyu soramazdın.
 • Paylaş
Yahudilerin katletmelerini tamamen haklı buluyorum
 • Paylaş
insan olduren bir kisi hic bir sekilde hakli olamaz bence
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, ama bir ülkenin ekonomik yapısını mahveden ve bir ülke halkının gururuna kırma amacını gücen bir anlaşma imzalatmak istediler almanyaya.o zamanın milletler cemiyeti,tüm planları bunun üzerine kurdu..e tabi almanyada elbette milliyetçilikakımalrı falan artması doğal olmuş oluyor..ama hiçbir sebep yahudileri yok etmeyi gerektirmez..

evet hepsi değildi.Ama şu anda yahudilere baktığımız zaman, acaba aynaya baktıklarında,hitleri görüyorlarmıdır...?
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, evet maalesef öyle..büyk markaların hepsine sahipler.

cem; bu konuda tavsiye edebilecegin bir kitap var mı??
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, hangi konuda tarator? hani 2. dünya savaşıyla ilgili olan mı? yoksa almanların haklı olabileceği taraflar mı?inan tam anlamıyla bilemeyeceğim fakat william reich (yanlış yazmış oallbilrim) adlı bir yazar vardı.kitabın adı da DİNLE KÜÇÜK ADAM!..o yılların kitabı..buradaki arakdaşlar yardımcı olurlar ama..

almanlara özgüvenini geri kazandırdı ama rusyaya dalması en büyük hatasıydı
 • Paylaş
hitlerin haklı olduğu bir taraf da söylediği bir söz.BİR GÜN YAHUDİLERİN HEPSİNİ ÖLDÜRMEDİĞİM İÇİN BANA BEDDUA EDECEKSİNİZ!!...
 • Paylaş
Haklıymış. Ruslarla iyi geçinseydi başardıydı da.
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, zaten rusyayı ikna edemedi...edebilse yeni dünya düzeni şekillenirdi iyice.almanya-rusya impratorluğu kuurlurdu..AB olmayabilirdi..

Faşist bir diktatör ama eksileri artılarından fazla değil kendi halkının tarafından bakılınca.
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, tabi milletler cemiyetinini çok ağır ekonomik yaptırımından ve ülkenin milli gururunu kırılmasından sonra normal aslında

Hitler yüzünden 40 milyon kişi ölmüştür ve siz hala bu adamın haklı tarafı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, elbette insan ödürülmesini asla tasvip etmiyoum;fakat dünya savaşı sonrası da almanyaya en ağır şekilde yaptırımlar uygulamak istedi diğer büyük gücler..e buna da tepki olarak doğdu hitler.yani kediye saldıırsan o da tırnaklarını gosterektir!ha asla bu kadar insanı öldürmesi gerektiği anlamına gelmez..

Haklı falan olduğunu düşünmüyorum hiç bir konuda adam dünyayı kana buladı.
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, senden bir kaç kişi gelip hem paranı almaya kalkarsa hem de herkesin önünde gurununu kıracak şekilde dövmeye geliyorsa,tepkin ne olur? asla hitlerin yaptıklarını desteklemiyorum fakat etki =tepki mantığıyla yaptığı karşıtlığın mantıklı olduğunu düşüünoyrum..ben olsam beni öldürmeyi geleneleri gerekirse vururum!

bende hak veremiyorum soykırımdan başka yol yokmuydu yazık değilmi onca insana :S
 • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, yo zaten soykırımı kabul etmez hiç kimse!ama onlara bunu düşürtünten bir sebep olmalı!!annesi haksız yere dövmuşse çocuğunu ve bu sebeple çocuk gidip cam kırmışsa,cam kırılması sadece o çocuğa yüklenmemeli diye düşünüyorum!!

hitlerin kitabını okumanızda fayda var...
 • Paylaş
Kim olursa olsun kimse kimsenin canını almak ta kendinde hak göremez. Kimse kimseyi daha aşağı veya üstün göremez. Hitler bir katildi. Stalinde öyle, Mussolinide, Dünyadaki tüm diktatörler katildir.. Amerikada kulelere uçak çarptıran da katildir, rusyada okulu basıp yüzlerce çocuğu öldürenler da katildir. Katil katildir kısaca..
 • Paylaş
Şimdi duygusal düşünen arkadaşlar için diyorum ki: Soykırım gerekliydi. Ancak kemiklerden düğme yapmak ve insan yağlarından da sabun yapmak insanlık dışıydı. Şuan Kürtlerin bizim topraklarımızda esnaflığı, belirli mevkiileri ve doğu bölgelerini işgalini düşünecek olursak bizim şuanda Kürtler için yapmamız gerekeni Hitler o zaman Yahudiler için biraz fazlasıyla yaptı. 40 milyon kişi kımıl zararlısıysa, faydasız ve hainse ölür. Kısaca ölmesi gereken, öldürülür. Sen git başka bir ırkın topraklarında oranın hakimi gibi davran, hak iddia et, sonra insan hakları... Bu gibi durumlarda bu iyi Kürt şu kötü Kürt, iyi Yahudi, kötü Yahudi diye bir ayrım yapamazsınız. Çünkü kötüsünü öldürdüğünüzde iyisi de artık kötü olacaktır.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1859 Görüntülenme22 Takipçi20 Yanıt