Bilmek istediğin her şeye ulaş

Radyonun geleceği sizce nedir?

Radyo
Radyocular radyonun geleceğini çok iyi görürler, geliştiğini, çok para yatırıldığını söylerler. Kullandıkları teknolojilerin ileri seviye olduğunu söylerler.

Ama ben radyonun bir geleceğini görmüyorum, görmek isterdim ancak şu an eskiye göre popülerliğini kaybetmiş durumda. Çünkü radyonun yerini dolduran bir çok şey var artık günümüzde. Ben hala dinlerim, severim de radyoyu ama geçmiş senelere oranla daha az. Ve bu oran gittikçe azalmakta.

  • Paylaş
Radyonun geleceği İnternet'dedir.
Hemen tüm multimedya ihtiyacımızı karşılayan akıllı telefonlarda artık radyo bulunmuyor. Bunun yerine İnternet'den ya da dahili hafızadan istediğimiz gibi müzik dinleyebiliyoruz. Ben evde de diğer bir çok tanıdığım gibi müzik için cep telefonumu kullanıyorum.
Tabii ki radyo programcılığını aşağılamıyorum motorlu araçlarda dinlemek için radyo normal yayınına devam etmeli ama aynı zamanda yayınlar İnternet üzerinden de yapılmalı. Tabii burada bir de reklam faktörü işin içine giriyor. Radyonun en sinir bozucu özelliği televizyondaki gibi reklamları olması. İnternet üzerinden istediğimiz türü seçip saatlerce reklamsız müzik dinleyebileceğimiz yazılımların çağında radyolar da finansmanlarını reklam harici ya da İnternet sayfalarındaki sessiz reklamlarla sağlamalılar. Bence format değişmezse dinleyici kitlesi azaldıkça azalacak yine de hiçbir zaman sıfır olmayacaktır. Yalnız azalan dinleyici kitlesiyle düşen reklam gelirleri nedeniyle kendi kendini finanse edemeyen işletmelere dönüşmeleri tehlikesi var.
  • Paylaş
Radyo sektörü digital teknolojik alanda ilk icatlardan olmasına karşılık sürekli kendini yenileyen bir sektördür, şuanda az dinleyici gibi görünsede radyo değişmeyecek gerçek sektörler arasındadır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

731 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları