Bilmek istediğin her şeye ulaş

Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yemini riyakarlık değil mi? Zira "Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma" diye yemin etti.

Adamın neyi doğru ki laan:))
  • Paylaş
2007'de de böyle namusu ve şerefi üzerine ant içmiş.
Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk inkılaplarına bağlı kalacağıma. Toplumun huzur ve refahı milli dayanışma ve adalet anlayışı içerisinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.

2011'de de aynen

Vatanı, milleti böldü mü, tabii ki hayır, bir tek Ermenileri, Yahudileri, Ateistleri, Alevileri, solcuları, cehapalileri, gezicileri, çapulcuları ötekileştirdi ama o kesim de hak ediyor. Milletin kayıtsız şartsız egemenliği maddesi var. Bu milletin yarısı için egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır ondan sonra da sayın cumhurbaşkanımızındır, eee Erdoğan ne yaptı, o da milletin egemenliğine saygı göstererek egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır dedi. Demokratik, laik cumhuriyet maddesine gelince her zaman söylemiyor mu ki sandıkla gelen sandıkla gider diye. Adam daha ne kadar demokrat olabilir ki. Atatürk inkılapları demiş. Hangisine karşı bir şey yaptı? Tekke ve zaviyeleri mi açtı, şapka giymeyi mi yasakladı. Cevap veriyorum hiçbiri. Toplumun huzuru için onlarca TOMA'yı Akrebi çapulcuların üstüne salmadı mı? Hatta huzuru korumak için polis ordusunu güçlendirmedi mi... Refahımız için her şeye rağmen büyük tavizlerle hala İsrail'le ticaret yapmıyor muyuz. Bunlar hep refahımız için. Milli dayanışmanın başı zaten bizzat kendisi oluyor. Bakın şimdi adalet bozuk işleyince adaleti de yeniden düzenleyip koruması, himayesi altına almadı mı. Yani yapmadıysa yapmadı deyin. Tabii ki adaletin de en önemli koruyucusu kendisidir. İnsan hakları, temel hürriyetler konusuna gelince kadınlarımızın kapanma özgürlüğü haklarının en önemli savunucusu kim, yine yüce reis, uzun adam. Anayasanın bozuk maddelerini sadık bir şekilde düzelten yine kendisi.

Cumhurbaşkanlığı yemini de bundan farklı değil:

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim. ”

Adam zaten tam bu yemine uygun şekilde çalışıyor, haa arada göz hakkı felan oluyor tabii ama onları da inşallah KDV misali yeni bir vergiyle (RTV) düzenleyecek, o polemik de kalkacak ortadan. Her yer cami, imam hatip dolmuş, ODTÜ'ye savaş açılmış, 3-500 işçi ölmüş, birkaç bin kadın ölmüş, okumuşlara monşer denmiş, paralel devlet yıllarca fark edilmemiş gibi küçük şeylere takmamalı, adam ülkeyi öyle bir kalkındırdı ki milletin en fakir %50'si yüce başganı seçiyor. Demek ki hepsinin refahı, rahatı yerinde. Bir de daha zengin olan diğer %50'yi düşünün... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

116 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt