Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rehin alınan savcı operasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dün akşamki haberlerde hafif yaralı denilen savcının başında 3, vücudunda 2 kurşun olduğu açılandı. Sizce bu operasyon başarılı mıydı, başka bir yöntem kullanılabilir miydi, rehin almanın sizce amacı neydi, doğru bir yöntem miydi?Düzenle
Hem algı operasyonu yapıldı hem de recep ağa muhalif savcıdan kurtuldu. Adli tıp polis kurşunu diyor ama olayın üstü güzelce örtüldü. Başkanlığa giden yolda insan hayatı dahil hiçbir engel tanınmadan devam edileceğinin en açık kanıtı oldu bence.
  • Paylaş
Dhkp-c polisin aktif olduğu bir örgüt. Bunu uzun uzun açıklama gereği duymuyorum isteyen geçmiş yıllara bakıp araştırabilir. Eylemi gerçekleştiren adamlar görüntülerde de görüldüğü gibi rahat bir şekilde adliyeye girip savcının odasına çıkıyorlar.Savcı berkin elvan dosyasını inceleyen savcı ve bazı gazetelerde dosyada sona yaklaştığı söyleniyordu. Bu ne kadar doğrudur bilemem fakat bildiğim birşey var.Bu ülkenin istihbaratı, polisi var.Peki acaba bunlar gerçekten bu kadar işlevsiz mi ? Birgün savcı öldürülüyor sonra ki gün daha önceden şüpheli bir eylemci karakolu tarıyor.Ben bu kadar işlevsiz olabileceğini düşünmüyorum.Acaba hiç düşündünüz mü bu adamlar nasıl bu kadar rahat şekilde sıkı güvenlikli bir devlet dairesine giriyor ? Neden devlet sadece resmi açıklamalara izin veriyor ve sansür getiriyor ? Savcı madem infaz edildi neden (yanlış hatırlıyor olabilirim) kafasında 2 vücudunda 3 kurşun çıkıyor ? Neden otopsi yapılmıyor ? Ben bunun geçmişte ki bir çok şey gibi göründüğünden farklı olduğuna inanıyorum. Ve bu ülkede varsa eğer delikanlı, yürekli milletvekilleri, siyasetçiler, savcılar bu işin peşini bırakmasınlar.Sen yanmazsan ben yanmazsam bu karanlıklar aydınlığa nasıl çıkar.
  • Paylaş
2

Doğan Ataman, Sahnelenme ve final berbattı.Yersen politikasını yiyen çok. ...

Necdet Şanlı, Aynen öyle hocam yıllardır olan şeyler işte insanımız ne zaman farkına varacak merak ediyorum

Fuat Avni aylar öncesinden tweet atmıştı bu konularla ilgili. Böyle bir operasyonu DHKP-C'nin tek başına yapabileceğini düşünmüyorum. Elini kolunu sallayarak silahla adalet sarayına giriyorsun ve baş savcıyı rehin alıyorsun! Bu kadar mı kolay bu işler? Bu ülkenin istihbarat birimi ne iş yapıyor? Neyse gündemdeki konuların yakın takipçisi değilim ama savcımızın yaralı olduğunu duyduğumda çoktan ölmüştür alıştıra alıştıra açıklamaya çalışıyorlardır dedim kendi kendime, nitekim siz de başında 3 kurşun bulunduğunu belirtmişsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

129 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt