Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir üniteli 700MW lık CANDU 6 tipli nükleer güç santralinin 30 yıl çalıştığını düşünürsek yaklaşık 58 milyon ton kömürün veya yaklaşık 250 milyon varil petrolün kazanılmasına imkan sağlar. Nükleer bu kadar verimli ve çevremizdeki pek çok ülkede var iken biz hala neden nükleer enerjiden korkuyoruz?

ermenistan bulgaristan da var .fransa eneerjinin bi kısmını satıyo bile
  • Paylaş
Teknolojik bazı gelişmeler istemesek de kısa dönemde çevreye zarar vericektir. Yada yerleşim alanlarına ama insan nufüsunun ve enerji ihtiyacının bu kadar arttığı bir dönemde çevre koşullarımızın bir kısmından feraget etmek lazım. Bu da onun gibi bir şey Nükleer santrale düşünmeden hayır diyen sadece günü düşünen çevreci insanlar. Dünyada başka işleri kalmamış gibi kendilerini sağa sola zincirleyenler nedense bazı gerçekleri göremiyorlar.
  • Paylaş
sahip olmamamız için korkutuluyoruz demek daha dogru. bunun alternatıfını ruzgar enerjısı olarak goren bılımadamlarına sorun bunun cevabını.
  • Paylaş
Bu coğrafi keşiflere, rönesansa gözlerimizi kapamamız gibi bir durum. Göz açıldığında çok geç kalınmış olacak
  • Paylaş
Aslında dünya çok daha güçlü ve temiz enerjilerin üretimi arifesinde gibi geliyor bana. Anti madde vb. garip anlaşılması güç konular var. Belki de nükleer konusunda acele etmemek gerek...
  • Paylaş