Bilmek istediğin her şeye ulaş

Renk tercihlerimiz, özünde ruh halimizin de birer yansımasıdır. Sizin renginiz nedir?

Şİmdi bir daha karşılaştırın:


Beyaz
Açık bir ruh hali, fedakar, durgun, duygusal beklentili, olumlu ve sairi...

Gri
Çekimser, izlenim sahibi, duraksama halinde, sade, az ve öz ve sairi…

Sarı
Hareketlilik isteyen, bir yerden enerji duyumsayan, enerji gösteren, kırılgan, güçlü, birlik ve beraberlikten hoşlanan, hüznü algılayan ve sairi...

Turuncu
Hareketliliği sağlayan, coşkulu, istenileni yapma yönünde açık, net ve sairi...

Yeşil
Topluluktan hoşlanan, kalabalığı seven, aynı zamanda geride durmayı bilen, sakin, kendisine yönelindiğinde kendini açan ve sairi...

Kırmızı
Belirgin, somut, reel, yapıcı, ön plan ve sairi...

Pembe
İçinde şeffaflığı barından, ön planda duygusal gösteriyi yaşayan, görsel bir duyumsama, canlılık ve sairi...

Mavi
Düşünsel, dışında bir çizgiden yana olan, içinde derinliği yaşayan, etrafındaki insanlardan mutlu olan, kişisel olarak bahşeden, kontrollü, biraz mükemmeliyetçi ve sairi...

Mor
Tarihinden güç alarak asil ve soylu bir izlenime sahip olan, vurgulu, belirgin ve net gözüken, bazen olumlu olumsuz bir şeyi sadece kendi içinde yaşayan, yoğunluğunu bastıran ama belli eden, sahiplenici ve sairi...

Kahverengi
Geriden bakan, değerlendirmeye yaktın olan, biraz aceleci, bazen atmosferi yoğun yaşayan, temkinli, sabırlı ve sairi...

Siyah
Dışa kapalı olan, bilinmek isteyen, sağduyulu, olgun görüşlü, tartıp davranan, feraset sahibi, gözlemleme yönünde bilinçli ve hassasiyet gösteren, dengeli olmaya dikkat eden, güç barındıran, engin düşüncelerde olan ve bunlara önem veren, iç vurgulu ve sairi...

  • Paylaş

Kırmızı ve Mor: Birleştiriciler
Siz olayların duygusal yanları ile gerçekleri birleştirmeyi seversiniz. Bir olay olduğunda önce durumu analiz edersiniz, saçmalıkları bir tarafa atar ve insanları bir araya getirerek durumun düzelmesini sağlamaya çalışırsınız. Başkaları sizin düzene olan ihtiyacınızı aşırı ciddi olarak görür. Siz başkalarına fikir verirken yada açık açık düşüncelerinizi söylerken en başarılı olursunuz. Başkalarına destek olmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Vücut diliniz insanları size çeker. Merakınız hareket yaratır. Siz seksi bir insansınız. Yeni olgular sizi heyecanlandırır ve yeniden canlanmanızı sağlar. Fakat aynı zamanda yenilikler yapmanız gerekenleri bitirmenize engel olabilir. Ertelemeyin... heyecanınız sönmeden önce işlerinizi bitirmeye çalışın.

Olayların ve insanların göründükleri gibi olduğunu bilmeye ihtiyacınız vardır. Bu yapınız özellikle kötü bir ruh hali içinde olduğunuzda daha belirginleşir. Çevrenizi kontrol eden bir yapıya bürünürsünüz. Bazen olayların sadece negatif yanlarını görürsünüz. Böyle durumlarda öylesine kuşkucu ve aşırı analitik olursunuz ki herkesin moralini bozabilirsiniz. Duygularınızı ve davranışlarınızı çalışan bir plan ile birleştirmeye ihtiyacınız vardır. Yoksa geleceğinizi yönlendirmek sizin için çok zor bir hal alacaktır.

Eğer kırmızıyı mordan daha çok seviyorsanız, en popüler insan olmaktansa işlerin doğru şekilde yürümesine daha çok ilgi duyarsınız. Sözlerinizin sonuçlarını düşünmeden konuşma eğilimindesiniz.

Eğer moru kırmızıdan daha çok seviyorsanız, insanların tepkilerine çok önem veriyorsunuz demektir. İstediğinizi almak için cazibenizi ve çekiciliğinizi kullanırsınız

Kırmızıyı daha çok seviyorum. Aynı ben! :)


Kırmızı ve Yeşil: Kaynak Yöneticileri

Pratik ve insanlara değer veren bir yapınız var. Başkalarına yaşamlarında daha anlamlı ve değerli aşamalar katetmeleri için yardımcı olursunuz. Hiç kimse sizi kandıramaz. Siz dinamik birisiniz ve herkesin ne yaptığını yada amaçladığını çok iyi bilirsiniz. Neyin önemli olduğunu bilmenizi sağlayan özel bir yeteneğiniz vardır. Bir öğretmen yada ebeveyn gibi insanların yaşamlarını daha iyi nasıl yapabileceklerini düşünürsünüz.

Siz en çok elinizdeki kaynakların nasıl kullanılacağını idare ettiğinizde başarılı olursunuz. Başlangıçta çok eğitmek amacı ile başlamanıza rağmen daha sonra aşırı otoriter olabilirsiniz. Hatta aşırıya kaçıp patronluk taslayabilirsiniz. Ne yazık ki orta dereceniz yok, ya eğiticisiniz yada otoritersiniz. Bu durum çevrenizdeki insanların kafasını karıştırabilir. İnsanlar patronluk tasladığınızda bile insanların iyiliğini düşündüğünüzü her zaman farkedemeyebilirler.

Üzgün olduğunuzda, baskı altında kaldığınızda yada sarhoş olduğunuzda kırmızı rengini simgeleyen tarafınızı ortaya çıkarırsınız. Yeşilin sakinleştiren etkisi olmadan aşırı davranışlarınız ile dostlarınızı oldukça şaşırtabilirsiniz. Eğer yeşili kırmızıdan daha çok seviyorsanız bu karakter daha bile çarpıcıdır. Eğer çevrenizdekiler bu süreçlerden birinde size farklı davranmaya kalkarsa bunun nedeni muhtemelen sizi tanıyamadıkları içindir.

Eğer kırmızıyı yeşilden daha çok seviyorsanız, başkalarından önce bir hedefin başarılması için nelerin yapılması gerektiğine önem verirsiniz. Bu yapınız sizin kendinize güvenmenizi ve direk olmanızı sağlar

Eğer yeşili kırmızıdan daha çok seviyorsanız, destekleyici yanınız ön plana çıkar ve öncelikle enerjinizi başkalarının ihtiyaçlarına yönlendirirsiniz. Bu da diğer tercihimdir. Bana uyuyor! :)

  • Paylaş
2

Begüm, aynısının tıpkısı..;) bende kırmızııyı daha çok beğeniyorum, ama pembe olsaydı 2. soruda pembe derdim..;)

Sevgiseli, Ben ilkine de pembe derdim. :)

Şu sıralar mavi.
  • Paylaş
Galiba bunu bilmek için buna biraz kafa yormak gerekir. Zira henüz 'acaba şu an ki psikolojime göre hangi renk bana uyar' diye bir soru sormadım kendime :)
  • Paylaş
Mor,turuncu,beyaz
  • Paylaş
Kırmızı - pembe - beyaz -gri . Başka da bişeye gerek yok sanırım .
  • Paylaş

İspatla derseniz saçmalayabilrim ama siyah giymenin hastalıklara karşı direnci artırdıını düşünüyorum. özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı güeş ışını vucudunuza bir süre almazsanız o siyahın o virüsün yaşamasını olumsuz etkileyeceği gibi bir hissiyat var içimde.

 

gerçi beyaz olan rakınında virüslere karşı etkin olduğu tecrübe ile sabittir :))

  • Paylaş
Alacabeyaz..
  • Paylaş
Bence önemli olan rengin kendisi değildir hiç bir zaman, her renk, diğer herhangi rengin yanında farklı görünür ve farklı duygusal tepkiler verebilirsiniz. Önemli olan tek şey ortam ışığında ve diğer renklerin yanında yarattığı kontrasttır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

834 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt