Bilmek istediğin her şeye ulaş

Restoranlar için çok temalı bir site hazırlıyorum. Gelişmiş admin paneli ile herşeyi yönetmek mümkün. Sizin bu sektörde gördüğünüz açıklar nedir?

Galeri Yönetimi ,Tema Yönetimi ,Rezervasyon Yönetimi ,Sipariş yönetimi,Sms Yönetimi,Site analiz ,Ödeme Yönetimi ve dahasını yapabiliyorsunuz.. çalışma prensibini biraz açıklamak istiyorum. Site içine kullanıcılar istedikleri kadar ürünü sepetine ekleyebiliyor ve sipariş verebiliyor.. Siparişler sms ile veya site üzerinden restoran görevlilerine iletilebiliyor. . Rezervasyon modülü sayesinde rezervayon yapılabiliyor..Düzenle
Dostum ben ingiltere'de bir kac tane yonetilebilir restoran sitesi yaptim. Burada sunlar onemli.

Oncelikle mutlaka mobil uyumlu olmasi

Menu ve Sarap listesinin icerik ve fiyatlarinin guncellenebilir olmasi.

Ozel gunlere ait ozel menu ve banner'larin girilmesi ve istenilen tarihte otomatikman kalkmalari
Rezervasyon formu

Birden fazla subesi olan restoranlar icin restoran seciminin ilk giriste ve sonrasinda secilebilir olmasi.
Sorun su ki hep tek restoran başladılar sonradan hep baska şubeler açıldi. Onun için artık tek bile olsa yerini hazirliyorum.

Yemeklerin ve Restoranin ic ve dis fotogrgaf cekimlerinin site ile uyumlu olmasi. Bu konuda ben fotografcilarla calisamiyorum.istenileni anlamiyorlar ornegin yatay uzun fotograf lazim dedigimde, ustten alttan kirptigimda ana temanin kayboldugu isler aliyorum o yuzden taslak calismayi tamamlayinca kendim fotograf cekimine gidiyorum.
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, Merhaba ," Birden fazla subesi olan restoranlar icin restoran seciminin ilk giriste ve sonrasinda secilebilir olmasi" şu kısım ilgi çekici teşekkürler.. Ben fotoğraf çekimleriyle uğraşmayacağım malesef bunu daha önce denedim ama pek başarılı olamadık müşterinin bu işlerine bulaşınca işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.. Düşüncem paket haline getirmek. Web Sitesi + Mobil Uygulama halinde sunmak gerisi onlara kalmış.. Zamanla ne olur bilinmez .. ilgin için teşekkürler

Daha önce böyle bir proje için tasarım departmanında görev almış birisi olarak; Öncelikle Web sitesinin program ve tasarımında görev alan arkadaşın siteye kendi gözüyle ya da restaurant sahibi gözüyle değilde sipariş verecek müşteri gözüyle bakması gerekiyor. Örneğin; Eşini ve çocuklarını memlekete tatile göndermiş evde tek başına kalmış mutfağın nerede olduğunu bilmeyen bir adamın karnı acıkır ve facebookta dolaşırken bir reklam görür (SEO olayı) 4 çeşit yemek sadece 12 lira 30 dk da evinize servis ... Siteye tıklar. Bu adamın tek derdi bir menü ya da bir çeşit yemek seçip hemen sipariş vermektir çünkü karnı acıkmıştır ve iki yumurta kırmayı bile bilmiyordur :)
Site öyle olmalıki açıldığı zaman reklamlardan restaurantların tanıtımlarından, başarı öykülerinden bunalmış bir tasarım yerine müşterinin istediğini sunan ve müşteriyi uğraştırmadan en hızlı şekilde siparişini vrebileceği aynı zamanda çekici ve iştah açıcı görsellerinde olduğu responsive, creative bir tasarım sergilemeli.
Görsel hem şık olmalı hemde müşteri odaklı olmalı. Şık olmayan sadece müşteri odaklı bir tasarımda tutmayacaktır bu sektörde. Sizde biliyorsunuzki ülkemizde önce görünüm satış yapar sonra dil :)

Bunların haricinde ben yemek siparişi verecek olsam mutlaka evime yakın bir adres olmasını isterim ve mutlaka restaurantlar da müşterilerinin onlara yakın olmasını tercih edeceklerdir.
Mesela ben bir Pizza firmasının reklamını görmüştüm 30 dk da spariş kapınızda diye. Telefon ettim sipariş verdim adresi verdiğimde oraya servisimiz yok dedi :) ne oldu o firma benim gözümde bitti :)

Şimdi burada seni ilgilendirmeyen bir durum var gibi duruyor ama bu senin web sitenin prestiji için kesinlikle çok önemli. Sen diyebilirsinki ben restaurantları bulayım onları siteme kazandırayımda gerisini onlar halletsin. Ama burada birşeyi atlıyorsun. Müşteri İlk önce senin sitenle muhattap oluyor ve her türlü sorunda seni blecekler. O yüzden aşağıda arkadaşın dediği gibi resim çekme olayında da aslında o restaurantın resminin ürün fotolarının iyi ya da kötü olması tamamen senin prestijin için önemli. Birde bu piyasa da gerçekten prestij yapmak ve geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız satış ekibine mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Satış ekibiniz portföyünüzü dolaşıp ürününüzü tanıtmalı ve satışını yapmalıki sizde sitenizin reklamını yapıp geniş kitlelere duyurabilesiniz ve atak yapabilesiniz.

yazılım konusunda eksiklikler olabilir çok büyük eksiklikler olmadığı sürece bunlar zamanla görüle görüle geliştirilebilir önemli olan müşterinin vereceği siparişin tam olarak istediği sipariş olup olmadığı, ne kadar zamanda elinde olduğu ödeme kolaylığıdr. Yani herşey MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ için olmalıdır. Hizmet sektöründe başka bir anlayış hizmetin hüsranla sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Projenizde başarılar dilerim.
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, Cevabınız için teşekkür ederim anlattıklarınız çok mantıklı şeyler bazen koda odaklanırken insan bazı şeyleri unutuyor ama inploid.com sayesinde çoğu insanın bakış açısını yakalayıp tasarıma ve siteye can verebiliyorum.. Beni en çok düşündüren şey müşterinin siteyi yönetememesi buda büyük sıkıntıları doğuracaktır. başlangıçta zorlu bir süreç olacak umarım başarabilirim.. Çok teşekkürler.

Temalar kesinlikle responsive olmalı. Yani mobil-tablet uyumlu Bootstrap alt yapısıyla kodlanmalı.
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, Responsive olarak tasarlıyorum.. eski hali klasik bir siteydi responsive ile site canlanıyor..

Aklıma gelenler,
Responsive olmalı, Geolocation kullanmalı ve restoranları yakınlığına göre sıralamalı (daha doğrusu yakınlığı, tripadvisor rating'i ve kategorisine göre) ve kullanıcının restoranı bulmasına yardım etmeli (Türkiye'de düzgün bir posta kodu sistemi olmadığı için özellikle önemli).
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, Merhaba malesef restoran rehberi değilde bir nevi restoran yönetim sistemi olarak tasarlıyorum..

Kardeş modüller gayet iyi ancak print screen koysaydın önerileri olabilirdi insanların.
  • Paylaş
1

Gokhan İnce, ilgin için teşekürler. yakında koyarım demosunu.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

113 Görüntülenme10 Takipçi5 Yanıt