Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ridley Scott'ın vizyona girecek yeni filmi Prometheus hakkında ne düşünüyor sunuz?

Fragmanı için 
  • Paylaş
Efektler iyi ama Amerikalılar uzaylı filmlerine şimdiye kadar harcadıkları parayı uzay çalışmalarına harcasaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Prometheus dikkatli izlenirse alien serisinin öncesini anlatan bir filmdir.gerek uzay gemisinin yapısındaki benzerlik gerek filmin sonundaki canavarın aliendaki canavara tıpatıp benzemesi bunlar rastlantı değil .oyunculuklar bıraz kötü olsada ıyı fılmdı. alien serisini izleyenlere tavsiye ederim izlesinler.
  • Paylaş
Evet Alien (Yaratık) serisinin öncesindeki boşluğu doldurmayı amaçlamış Scott lakin onun da öncesinde boşluk oluşmuş. Filmde bazı yerlerde, -ki kesilen sahneler nedeniyle ya da çekiminden vazgeçilen sahneler nedeniyle diyorlar, anlam boşlukları oluşuyor, bağlanması gereken yerler bağlanmamış, havada kalmışlık gibi durumlar yaratıyor.

-Mesela DNA'mızın kaynağı olan uzaylılar niye dünya için biyolojik silah üretiyor, bu kadar gelişmiş ve hatta özel olarak boş bir gezegende yaratılması gereken bir silaha hem de dünya için niye ihtiyaç duymuş olsunlar, çok daha basit bir hastalık da yeter de artar.

-Filmin başında dünyaya bırakılan ölüme mahkum uzaylının ölümü için öyle bir seramoniye ne gerek var ki? Ta bu iş için dünyaya gelecekler, dünyada kendini öldürüşünü izleyecekler. Onun DNA'sından tek hücreli, çok hücreli derken milyon yıl geçecek insan olacak da, sonra bu dünyadaki insanları toptan temizlemek için biyolojik silah üretecek, milyon yıl önce uzay gemisi olan uzaylı...Pehh..

-Uzaylının ilk uyanışındaki öfke çok manasız, dayanaksız, abartı...

-Yuvarlanan zımbırtının eksen istikametinde kaçmaya çalışan pek zeki kızın, sadece bir adım yana doğru çekilememe şeklinde basiret bağlanması, pek komikti.

-Hatunun karnındaki aşırı gelişmiş cenin fırladıktan sonra, kapıları kilitli laboratuvar ortamında, hiçbir sıvı, biyolojik besin neyim almadan, 1-2 saatte nasıl o kadar büyüyebildi..Yuh yane..:)

-Sonraki Alien serisinde hiç bu gelişmiş uygarlıktan zerre bahsedildiği olmuş muydu? Ben hatırlamıyorum. En azından birinde bu dünyayı yok etmeye çalışan uzaylılardan bir şekilde bahsetmeliydi..

-Mevcut bilim kurgu uzaylı jargonunda (Stargate Serisi), bunlar İhtiyarlar, ya da Kadimler gibi bir tür eski ırk diye geçiyor. Bu savaşçılar ne ola ki?

Son olarak, teknik açıdan başarılı. İzlenirliğini koruyor, lakin bilim kurgu fanları artık profesyonelleşti, kurguda hatayı kabullenemiyorlar..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1096 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt