Bilmek istediğin her şeye ulaş

Japonya'da doktorasını yapan bir ODTÜ mezunu ablanın doktora tezi bu konu üzerindeydi. Kişilerin beden dilleri algılanmaya çalışarak niyetlerini anlamaya çalışmaktalar. Böylelikle mağazaya giren kişinin gerçek amacını daha girerken fark eden bu sistem mağaza sahibini uyarması amaçlanmıştır.

İnsanlar birbirlerinin benden dillerini anlarlar ancak karşısındaki kişiye göre beden dillerini yorumladığı için bu konuda doğru bir çözümleme her zaman yapılamaz.

  • Paylaş
1

Hakan Köse, Çok ilginç bir çalışma olmuş cidden.

Evet kullanabilirler aslında çok zor bir şey de değil. Basitçe düşünürsek bir robot ve bir insan karşı karşıya geldiğini farz edelim karşısındaki kişinin analizini yaptırabiliriz, peki nasıl? Yine basit bir mantık ile örneğin kişinin yüzünü saniye saniye taratıp mimiklerini algılatabiliriz buda bize kişi hakkında bir çok bilgi verebilir, yine aynı işlemi ellerine de yaptırabiliriz. Daha detaylı bilgi isterseniz detaylı bilgi verebilirim.
  • Paylaş
Biz insanlar olarak çok iyi bilip,kullanamazken robotlara bunu aktarmak kısa dönemde olacak bir şeymiş gibi  gelmiyor. :D

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

836 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt