Bilmek istediğin her şeye ulaş

Robotlar sosyalleşebilirler mi?

Sosyalliği arzulamamızın gerekçesi ruhtur. İnsanlara ihtiyaç duymamızdır. Bazen yardımlarına (bunun ruhla alakası olmayabilir her durumda) bazen sadece varlıklarına ihtiyaç duymamızdır. Elbette ki robotlar da sosyalleşmeye arzulu olarak kodlanabilirler. Ama bu çok da gerçekçi olmayacaktır.

Sorunun cevabı, sosyalleşebilirler ama bunu "gerçekten" arzulayamazlar.
  • Paylaş
1

Yiğit Yıldırım, sosyalliği arzulamamızın gerekçesi şartlanmadır, ruhla uzaktan yakından alakası yoktur. insan bunu ihtiyaç duyarak doğmaz bunu öğrenir ve zamanla yalnız kalmak en büyük korku haline gelir. bu sebebledir ki uyanmış insanlar olarak tabir edilen kişiler yalnız kalarak ruh diye adlandırdığımız öze yönelirler.

Sosyalleşme kendi türüyle iletişim kurmadır. Robotlar da kurabilir, ancak insan türü gibi her saniyesini bunu ayırmadan yalnızca gerekli olduğunda bu iletişimi kuracaklarını düşünüyorum. Yani robotların sosyalleşme için nedenlere ihtiyacı vardır, hatta bilgi paylaşımı bu nedenlerden biri olabilir. Benim aklıma takılan soru robotlar iyilik kavramını anlayabilirler mi, yani karşılıksız iyilik yapabilirler mi?
  • Paylaş
Yapay zeka teknolojik evrimini tamamladığında evet
  • Paylaş
Biz bile sosyalleşmek yerine robotlaştığımıza göre onlar neden yapamasın!
  • Paylaş
Magazinsel bi soru olmuş. Sosyalleşmelerini istersek sosyalleşirler.
  • Paylaş
1

Fazlı Özdemir, Ya sosyalleşmeye programlanmışsa :)))

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1090 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt