Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rocket İnternet'in Türkiye operasyonunu sonlandırmasının ne gibi etkileri olabilir?

Rocket internet gibi bir firmanın Türkiye pazarından çekilmesi çok da sevimli bir haber değil. Fakat strateji bir hamle olduğunu düşünüyorum farklı ülkelerde daha yüksek karlı yatırımlar yapacakları için böyle bir karar aldılar. Bu durumun, olumlu-olumsuz bazı etkileri kesin olacaktır.

Rocket'de çalışan 400 kişinin kısa sürede de olsa Rocket'ten elde ettikleri tecrübe ile sektörün geneline olumlu katkılarda bulunacağına eminim, çoğu diğer internet şirketlerine geçip o şirketlerin büyümesi için çaba sarf edecek. Belki bir kısmı da yeni girişimler üzerinde çalışma cesaretini kendilerinde bulunurlar ve direk olarak sektörün genişlemesine katkı sağlarlar.
  • Paylaş
E-ticaret Türkiye'de çok karlı ve yükselen bir pazar, Rocket İnternet bu pazardan çekildi kendilerince stratejik nedenleri vardır ya da bu işi burada kıvıramamış da olabilirler. Bence Türkiye için Rocket internetin çıkışı bir kayıp değildir.

Kaybedersen Rocket İnternet kaybeder ;)

  • Paylaş
Konu Rocket olunca olumsuz bir etkisi olacağını sanmıyorum. Çünkü agresif yapıları onları farklı kılıyor. Piyasaya çok hızlı giriş ve piyasadan çok hızlı çıkış yapan bir grubun katmadeğeri kalıcı olmayacaktır. Sektöre yön de vermeyecektir. Olan 400 çalışana olacaktır.
  • Paylaş
İnternet sektöründe 3 sene bulunmayan bir firmanın etkilerinin sınırlı olacağını düşünüyorum. Varlığı geniş kitleler tarafından daha yeteri kadar hissedilmeden çıktıkları için etkileri de pek hissedilmez. Sermayesi ne kadar büyük olursa olsun, internette varlığını uzun süre sürdürebilmek, farkı yaratan nokta olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1037 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt