Bilmek istediğin her şeye ulaş

Romatizma ağrıları nasıl azaltılır?

Romatizma hastalarının anlık ağrılarını kendi kendilerine azaltmaları mümkündür. Mesela ağrılı bölgenin elle ovalanması, bölgeyi yoracak hareketlerin aza indirgenmesi, bölgenin ısıtılması veya bazı iltihaplı durumlarda tam tersine buz ile soğutulması mevcut ağrıları azaltabilir. Bunların dışında çeşitli ilaçlar ve egzersizlerle ağrılar fark edilecek düzeyde azaltılabilir. Tabi bu süreçte bir doktorla birlikte çalışılması, tanı ve tedavinin daha etkili olmasını sağlayabilir.
  • Paylaş
Fizik tedavi ve egzersizlerden ayrı olarak lavanta bitkisi de içinde bulundurduğu maddeler sayesinde romatizma ağrılarının azalmasına yardımcı olur.Bunun için lavanta çiçeği kaynatılıp içilebilir ya da lavanta yağı kullanılabilir.
  • Paylaş
Romatizmanın tedavisinde fizik tedavi ve rehabilitasyon önemli yer tutar. Fizik tedavi sayesinde ağrı önemli ölçüde azaltılır ve kişi günlük işleri daha kolay yapacak duruma gelir. Aynı zamanda düzenli doktor kontrolünde ilaç tedavisi de yapılmalıdır ve ağrıların azalması için ilaçların mutlaka zamanında alınması gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1452 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt