Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rugby Türkiye'ye nasıl gelmiştir?

Rugby takımlar 15 kişiden oluşan 2 devreli,tek devresi 40 dk süren bir spordur.Topu elle hedef kale çizgisinin arkasına taşımayı hedefler.
Rugby ilk olarak Türkiye'de ilk 1967 yılında ortaya çıkmıştır.Bu yıllarda ilk olarak Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bir maç oynanıyor ve yenilen Galatasaray takımı çekiliyor.Fenerbahçe tek başına kaldığı için gelişmeden kalmıştır.1999 senesinde Türkiye'ye gelen yabancılar 'İstanbul Ottomans' ı kuruyorlar.Turnuvalar düzenleniyor ancak bir federasyona bağlı olarak değil. Tam anlamıyla gelişmeyi başlatan 'Kadıköy Rugby' olmuştur.Bu kulübün ardından başka kulüplerde kurulmaya başlanmıştır ve şuan da profesyonel 9 takım bulunmaktadır.
  • Paylaş
Dünya nın en zevkli oyunlarından biri diyebilirim. ben 2 sene Bakırköy Rugby Kulubü nde Back olarak oynadım. fakat uçuş okulu sebebi ile bırakmak zorunda kalmıştım. Zamanı ve imkanı olanlar mutlaka denesinler. Türkiye de bir çok il de kulüpler açıldı. istanbul da en çok bilinen ve tecrübeli oyunculara sahip takım Ottomans dır.

ottomansrugby.com

web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Paylaş