Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rusça zor bir dil midir? Kolayca öğrenilebilir mi?

Rusça öğrenmek zordur ama zorluğun sebebi sanıldığı gibi alfabeden kaynaklanmaz.Kiril alfabesini çoğu kişi bir kaç günde rahatlıkla öğrenir.Rusça'nın zor yanı grameridir.Bir çok ayrıntı ve istisnalardan oluşur.Rusça Slav dillerindendir bu yüzden kelimeleri Latin dillerinin aksine bize yabancı gelir ve ezberlerken sıkıntı yaşanabilir.İleri seviyelere gelindiğinde ise kaynak sıkıntısı yaşanabilir.
  • Paylaş
Kendime adıma söylüyorum ben Rusçaya aşık olan bir Türk vatandaşıyım.. 2010 senesinde geldiğim Azerbaycan Bakü'de hala üniversite okumaktayım. 2010 senesinde bir sene Rusça hazırlık fakültesinde okudum. Ve bu zamana kadar kendi çabalarımla, hiçbir yardım almadan, kendi yöntemlerimle geliştirdim Rusça mı ve şu anda bu dili çok seviyorum ve güzel bir şekilde konuşabiliyorum. Rusların hareketlerini, nerede hangi cümleye başvurduklarını Rusların dizilerinden öğrendim. Size de tavsiye ederim eğer öğreniyor iseniz. Evet grameri zordur. Ama anlaması kolaydır. İngilizce öğrenen biri ve Rusça öğrenen birinin karşına o dili ana dili olan kişilerini koyduğunuz zaman Rusça öğrenen anlar ama İngilizce öğrenen anlamaz. İngilizce için ayrıca bir kulak eğitimi de lazımdır. Yani kulağın alışması gibi. Bu süreç Rusçada daha kolaydır. Rusçayı iyi ki öğrenmişim diyorum. Şimdi İngilizce için çabalıyorum :) Herkese başarılar arkadaşlar! Umarım yazım faydalı olmuştur. . .
  • Paylaş
Garsonlar bile çözmüş zor değildir
  • Paylaş
Kiril alfabesini öğrenmem bir kaç günü aldı. Yeni başladım Fakat gramer konusunda kuralsız bir dil diyebilirim. Söylenmesi kulağa hoş geliyor. Kursa gitmeden kendi çabalarla öğrenmek emek isteyebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1659 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları