Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rusya'da inşaat sektöründeki kriz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Rusya'da ki inşaat işleri hakkında ki görüşleriniz nelerdir, ve Rusya'da ki kriz hakkında ne düşünüyorsunuz? Rusya'da çalışmak isteyen bir İnşaat müh. adayı olarak bu olay beni endişelendiriyor. Görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler...Düzenle
Ekonomi herşeydir, herşey ise inşaat sektörüne bağlıdır. Rusya, Ukrayna ile olan askeri problemleri silah, güç, ve dünyanın istemediği bir siyasi çirkinlik ile çözmeye kalkınca en büyük gelir kaynağı olan petrol ile başta abd ve Avrupa olmak üzere sert bir rekabete sürükledi. Rusyanın içinde bulunduğu kriz tamemen kapitalist düzenin tezgahı ve ilk olarak inşaatı vurdu. Girişte yazdığım kelime de bu yüzden önemli bir ülkede ekonomi inşaat ile yön bulur ardından diğer faktörler ekonomiye dahil olur. Bu kriz için petrol fiyatına bakmak lazım şuan 48-52 arasında volatil buralara 105 dolardan geldi abd de kısa vadeli petrol kontratları 40 dolardan işlem görüyor VOB ta, demekki biraz daha sürecek bu kriz ve doğal olarak inşaat sektörü sıkıntı yaşamaya devam edecek. Lakin krizler aynı zamanda fırsattır. Büyükler hazır piyasa yokken küçükler köklü ilişkiler kurup krizin aşılması ile hatırlı firma olabilirler. Çalışacağınız yer bu konsepti gördüyse Rusya planı hala iş için gitmeye değer yerdir.
  • Paylaş
Krizden dolayı geri dönen çok arkadaşım var. Bazıları da en büyük firmalarda çalışıyorlardı. Proje bittiği ve yeni iş alamadıkları için dönüyorlar. Kazakistan, Türkmenistan gibi Orta Asya Türk ülkelerini de düşünebilirsiniz çalışmak için.
  • Paylaş
2

Hakan Bayrak, Krizden dolayı Rusya Kazan dan dönen rusya da perişan olan insanlar var etrafımda ince düşünmek lazım iyi istihbarata ihtiyaç olacak.Dikkatli olun derim.

Taner Keskin, Türkmenistan'da inşaat mühendisi olarak çalışıyorum. Burada da kriz hissedilmeye başlandı. Uzun vadede belirsizlik ve kriz var. Firmalar ödeme almakta sorun yaşıyorlar. Firmalarda işten çıkarmalar var.

Kriz sadece inşaat sektöründe değil. Rus ekonomisinin her alanında kriz var. Bir arkadaşım maaşlarının Ruble'ye fikslenmiş Euro olarak ödendiğini anlattı yani Ruble düştükçe maaşları da düşüyor yine de işin devam edip etmeyeceği muğlak. Diğeri hükumet tarafından açıklama yapıldığını ve işlerini bitirmeleri durumunda alacaklarının yarısının ödenmesi ihtimali olduğunun bildirildiğini söyledi. Bu aralar, derken kriz yaralarının sarılması en az beş yıl sürecektir, o süre zarfında Rusya ya da petrol ve doğal gazdan geçinen herhangi bir ülkeye çalışmak için gitmek büyük bir risk olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

71 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt