Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rüyada görülen bir olayın gelecekte gerçekten yaşanması mümkün müdür? Bu durumun bilimsel açıklaması nedir?

Böyle bir durum söz konusu değildir. Bu bir yanılsamadır, bilinç aldatmacasıdır. Asıl olan olay, yaşadığımız anda oluşan anıların beyinde kısa süreli hafıza ile uzun süreli hafıza arasında geçişleri/kayıtları esnasında ikileme olmasıdır. Bu anılar bütününü sanki zihnimizde daha önce varmış gibi hissederiz. Bu yanılsama bize, bir olayı daha önce yaşadığımız sanrısını yaşatır. Bunun neden olduğu ve avatajları/dezavantajları hakkında kesin bulgular yok.
  • Paylaş
Bilim adamları dejavu ve geleceği görebilme durumu konusunda araştırmalar yapmışlar ve bu olayın sonucunda paralel evrenlerin varlığı kanıtlamışlar. Paralel evren teorisine göre, evrenimizden bir tane yok, aslında hiçbir şeyden bir tane yok. Her evrende bizden bir adet var ve bazen onlar bizim yaşadığımız olayları daha önceden yaşar ve yaşanan olay onu çok etkilerse, biz o olayı yaşadığımızda dejavu oluruz. Buna rüyalar da dahil olur, çünkü aynı bilinç altında yaşarız. Bazen rüyamızda tanımadığımız birilerini sanki çok yakından tanıyormuş gibi şeyler görebiliriz. Bunun sebebi onu başka evrendeki aynınızın tanımasıdır. :)
Bu olaya yeni tanıştığımız birinin sanki önceden tanışmış gibi hissetmekte dahil.

Tabi bu olaylar genelde kafa karıştırıcı olur, çünkü birçok evren var ve hepsi farklı şekilde olayları yaşar. Eğer olayı aynen görüyorsan bunun sebebi çoğu evrende doğmamış olman olabilir. Bende senin gibi aynı olayları yaşıyorum.
  • Paylaş