Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rüyada yaşananlarla gerçekte yaşananları birbirine karıştırmanın sebebi nedir?

GERÇEĞİ BİLMEK : ilmimercek.net/makale/112815/gercegi-bilmek-2


Yukarıdaki yazıda şu bilgilere ulaşabilirsiniz;

Rüya mı? Gerçek mi?

Rüyayı gerçekten ayıran fark?

Matrix filminde vurgulanan gerçek


Aslında rüya ve gerçek hayat tam olarak birbirine karıştırılmaz. Uyandıktan belli bir süre sonra anlar insan onun rüya olduğunu. Herkesin başına gelmiştir; ağlayarak uyanmak, bağırarak uyanmak ,konuşarak uyanmak ya da gülerek uyanmak gibi... Ama insan uyanıkken gerçek hayatını rüya olarak düşünüyorsa burada çeşitli hastalıklar söz konusu olabiliyor.

  • Paylaş
2

Ece Naz Sonat, Ne gibi hastalıklar?

Hilal Korkmaz, En bilindik olan şizofreni hastalarında görülebiliyor. Bu konuda uzman değilim tabiki de, ancak babaannem de var benim, şizofreni başlangıcı, kafasında kurduklarını gerçek sanıyor bazen, bazende yaşadığı olayları hayal olarak düşünür... gibi...

Hastalık konusunu bilmiyorum ama kendi deneyimlerimden yola çıkarak çok fazla lucid ve astral deneyimi olan insanlarda görüldüğünü düşünüyorum.

  • Paylaş

gündüz düşünürsün gece rüyana girer bu yüzden rüyada yaşananlar gerçekle karıştırılır ...

  • Paylaş
Parasomnias bu durumun tıptaki tanımı. Parasomnias anormal ve doğal olmayan hareketler, davranışlar, duygular, algıları ve uyku, uyku aşamaları arasında ya da uykudan uyarılma sırasında uykuda düşme sırasında meydana gelen rüyalar uyku bozuklukları kategorisi vardır.
Çoğu parasomnias anestezi (film) ve rem uyku, ya da anestezi (film) ve REM uyku arasında geçişler sırasında kısmi arousals olan dissociated uyku durumları vardır. sinir sistemini harap eden hastaliklarin ilk belirtisidir genelde gorulen ruyalarin gercek gibi yaşanmasina, panik ve istemsiz hareketlere sebep oluyor.sinir sisteminin agir ilerleyen, parkinson gibi kronik hastaliklari da bu tür uyku bozukluklarina yol acabiliyor.
  • Paylaş