Bilmek istediğin her şeye ulaş

Rüyanızda bedeninizden ayrılan ruhunuzun; ölü bedeninizi görüp, korkması ne anlama geliyor olabilir?

Ölümsüz ruh, ölüden mi tırsıyor?
  • Paylaş
Rüyalara hiç anlam yüklemem, ama güzel bir deneyim gibi gözüküyor.
  • Paylaş
Hatırladığıma göre buna benzer bir rüya görmüştüm, anlamını araştırdığımda; ölü bedenini görmekle bitmiyormuş, nasıl gördüğünde önemliymiş. Mesela yerde yatar şekilde gördüğünde kendinle olan yarışı anlatıyormuş. Buna benzer bir anlamı vardı, hatırlayabildiğim bu kadar... :(
  • Paylaş
Ben hiç göremem. Ayrıca bir kaza tarzı bir olay görsem tam öleceğim esnada ölmeden uyanırım.
  • Paylaş
Ömrün uzamış sıkıntı yapma. yatakta ekmek kırıntısı varmış yoksa yaz ayında kabus yapmaz soğuk olmayacağı için üstünün açılması. kesin kırıntı :))
  • Paylaş
Rüyaların etkisinde kalmak nasıldır bilirim. Annem "seni korkutmuşlar" desede, bilinç altı ve manevi mesajların içerdiğini zaten biliyorum... Bazı öğelerin içerikleri mesaj verir, buna örnek alacak olursak:
__________________________________________________________________________
Sultan Ahmed Han, tahta çıktıktan bir süre sonra bir rüyasında, Macaristan kralı ile mücadele ederken sırtüstü yere düştüğünü, kralın da üstüne çıktığını gördü. Padişahın bu rüyasını gerek sarayda gerekse saray dışında makul bir yoruma bağlayan çıkmadı. Bunun üzerine padişaha bu rüyasını Üsküdar'da oturan, Aziz Mahmud Hüdayi'ye yorumlatması teklif edildi.

Sultan Ahmed rüyasını bir kağıda yazıp cevaplandırması isteğiyle Aziz Mahmud Hüdayi'ye gönderdi. Şeyh hazretleri, hükümdarın adamını dergâhının kapısında karşıladı, elindeki mektubu aldı daha okumadan (Cevabı burada) dedi ve kendi mektubunu verip geri çevirdi.

Hüdayi hazretleri, padişahın rüyasını şöyle yorumlamıştı:
İnsanın rüyasında rakip karşısında sırtüstü yere düşmesi, gerçek hayatta ona galip geleceğine işarettir. Sırt insanın en kuvvetli yeridir. Toprak da en kuvvetli dayanaktır. Bu ikisi birleşince kuvvet üstüne kuvvet doğar. Kısaca bu rüya İslam'ın kâfirlere galebe edeceğine alamettir.

Sultan Ahmed, bu mantıklı ve müjdeli yorumu yapan Şeyhe karşı içinden bir sevgi ve yakınlık duydu, işte bu sevgi ve yakınlık büyük bir dostluğun başlangıcı oldu. Rüya da tabir edildiği gibi çıktı.
__________________________________________________________________________

Bunu daha önce bir internet sitesinde okumuştum, aslında kaynaklarını bilmediğim şeyleri fazla yayınlamayı sevmem ama örnek olarak aldığım için sorun görmüyorum şimdilik. Eğer yukarıdaki olay gerçekten yaşandı ise Toprak burda sana bir güç vereceğini ve bu gücün farkında olacağını gösteren bir durumda. Mezarlığın ve korkuna gelince, her sorunun cevabına kolay ulaşabilseydik eğer, korkunun bir anlamı olmazdı!

Buna benzer bir rüyanın bende uzun zaman etkisinden kurtulamamıştım :(
  • Paylaş
Bu beni aşar. ya da kafam iyiyken. yorumlarım.............
  • Paylaş
Bunu bana anlattın :d en içinden çıkamayacak insana anlattın :D
  • Paylaş
Ben bilirim sen en tedirgin hallerini..
  • Paylaş
"Rüyanızda bedeninizden ayrılan ruhunuzun" bu kısım zaten mantıksız olduğundan gerisinin önemi kalmıyor :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

960 Görüntülenme8 Takipçi10 Yanıt