Bilmek istediğin her şeye ulaş

Saadet zinciri nedir? Güvenli midir? Kazanç sağlar mı?

İnternetten Para Kazanmak

Saadet zinciri, 20 yıllık bir geçmişe dayanan bir para kazanma sistemi olan piramit sistemin halk arasındaki ismidir.
Klasik çok katlı pazarlama sisteminin allanıp pullanmış halidir. Ağ pazarlama veya MLM'nin aksine ortada bir ürün veya hizmet bulunmamaktır. Tamamen para ile para kazanma metodu üzerine kurulmuştur.

Bu sistemlerde mutlaka bir katılım ücreti bulunmaktadır. Bu katılım ücretleri belli bir havuzda birikerek daha sonra hak sahiplerine bulundukları pozisyonlara göre dağıtılır.
Üçgen şeklinde oluşturulan bu sisteme, üçgenin alt sağ veya sol köşesinden giriş yapılır. Bir kişi bu köşeden giriş yaptığında önündeki herkesin bir kademe ileri gitmesini sağlar. Böylelikle üçgene daha önce girmiş ve köşesine gelmiş olan kişi, bir üst kademeye çıkarak piramidin yöneticileri tarafından belirlenen miktardaki parayı, belirlenen periyotlar aralığı ile kazanmaya başlar. Üye, her kademe atladığında havuzdaki paradan daha fazla para almaya hak kazanır ve piramidin en üst tepesine çıktığında ise en yüksek hakkı alır ve piramitten çıkar.
Genel olarak bu sisteme üye bulma işi ya kurucular ya da üyeler tarafından devam ettirilir ve her üye sistem içerisindeki yerini, ilerleme aşamalarını mutlaka birebir görebilmelidir.

Dünyada bir çok ülkede yasak olan bu sistem ülkemizde de yasaklanmıştır. Bazı Avrupa ülkelerinde bu sistemler yasal olarak devam etmektedir.

Türkiye'de sadece Titan saadet zinciri isimli piramit sistem kurulmuştur. Bu sistem üyelerinin şikayeti üzerine devlet tarafından tamamen yasaklanmıştır. Titan Saadet Zincirini kuran kişi Kenan Şeranoğlu ve Ahmet Hakan Baz tutuklanarak hapis cezasına çarptırılmış ve şu anda serbest bırakılmıştır.
Bu sisteme üye olanlar önemli düzeyde para kazanmışlardır ancak hiçbirisi vaat edilen kazancı elde edememişlerdir. Bunun sebebi sistemi başka kimsenin görememesi üzerine kuran Kenan Şeranoğlu'nun, kendisi ve 7 arkadaşını piramitten hiç çıkarmamasıdır. Dolayısı ile örneğin; 3 kademede olması gereken kişi 2 kademeye ancak ulaşmıştır ve hiçbir zaman piramidin tepesine ulaşamayarak piramitten çıkarılmıştır.

İlk üyeler piramitten çıkarılarak hayallerin gerçeğe dönüştüğünü göstermeye çalışmıştır. Ancak sonrasında piramit sisteminde hile yaparak kendisini zenginleştirdikçe zenginleştirmiştir.

Avrupa'da yasal olarak denetlenen saadet zincirlerinden insanlar kazanarak çıkmaktadır ancak güvenli olup olmadığı konusunda kesin bir garanti vermek mümkün değil.
  • Paylaş
1

Özgür Ceyran, BUNLARDA SAADET ZİNCİRİNDENMİ ?
Unutmayın umys bir yardımlaşma sistemidir. Şöyle düşünün, 55 lira verdiniz ve sizden önce üye olan
7 kişiye dağıtılması için yardımda bulundunuz. Bu kadar basit. Adı üstünde yardımlaşma. Başka bir açıklaması yok. Siz insanlara maddi olarak yardım ediyorsunuz ki, sizden sonrakiler de size yardım etsin. Mantığı budur Kendinize bir şans daha verin ve aşağıdaki linkten üye olun son kez bir şans verin kendinize.
LİNKE TIKLAYARAK ÜYE OLUN. umys.org/?ref=ozgurceyran İRTİBAT : 0542 686 68 24

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1892 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları